• $8,155
  • €9,7089
  • 457.312
  • 1393.24
09 Şubat 2021 Salı 16:44 | Son Güncelleme:

Mısırlıların kilo vermek için kullandığı yöntem! İşte zayıflatan ballı elma sirkesi tarifi

Mısırlıların kilo vermek için kullandığı yöntem! İşte zayıflatan ballı elma sirkesi tarifi

Elma sirkesi geçmişten günümüze kadar kilo vermek için kullanılıyor. Zayıflamak için diyet listelerinde yer alan elma sirkesi doğru kullanıldığında kilo vermeye yardımcı oluyor. Peki, elma sirkesi ile nasıl zayıflanır? Elma sirkesi aç karnına mı içilir? İşte tüm soruların yanıtı ve kilo vermeyi kolaylaştıran ballı elma sirkesi tarifi...

Elma sirkesi yemeklerden temizliğe kadar birçok alanda kullanılıyor. Özellikle koronavirüs sürecinde adını sık duyduğumuz elma sirkesi zayıflamak için diyet listelerinde de başı çekiyor. İşte kilo vermeyi kolaylaştıran ballı elma sirkesi tarifi haberimizde...

Yasemin haber sitesinde yer alan habere göre elma sirkesi Mısırlılar 'da da kilo vermek için kullanılıyor. Elma sirkesi sadece yemeklerde değil temizlikte dahi kadınların en büyük yardımcısı olan elma sirkesi, birçok farklı kullanımı ile herkesin gözdesi hâline gelmiştir.

Cilde de faydalı olan elma sirkesi düzenli tüketildiğinde kilo vermeye yardımcı oluyor. Aç karna yiyeceğiniz veya yemeğe başlamadan 30 dakika önce tüketeceğiniz elma sirkesi ile değişimi kısa sürede fark edebilirsiniz. Peki elma sirkesi içerek nasıl kilo verilir? Elma sirkesinin kilo verdirici etkisi...

ELMA SİRKESİ İLE NASIL ZAYIFLANIR?

İçerisinde bulundurduğu faydalı enzimler, besin maddeleri, doğal maddeler ve bitkisel asitler sebebiyle elma sirkesi, tabiatın neredeyse tüm yararlı vitaminlerini bir arada tutan sağlık şifa deposu olarak da nitelendirilebilir. Aniden gelen yeme isteğin durdurarak iştahı kapatan ve metabolizmanın hızlı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan etkileri ile öne çıkmaktadır. Vücuttaki zararlı toksinlerin dışarı çıkmasını sağlayan elma sirkesi, biriken ödemin dağılmasını da sağlayacaktır.

Kolay sindirme, ateş düşürme, kan dolaşımını düzenleme, cilt sağlığını olumlu etkileme gibi birçok alanda yararı bulunan elma sirkesi, aynı zamanda güçlü bir yağ yakıcı özelliği sayesinde diyet listelerinin zirvelerindendir.

Dışarıda satılan hazır hâlini tüketmek yerine evde organik ve sağlıklı halini hazırlayarak elma sirkesinin müthiş faydalarından yararlanabilirsiniz.

ELMA SİRKESİ AÇ KARNINA MI İÇİLMELİ?

Aç karna tüketildiği takdirde açlık hissettirmeyecek olması nedeniyle kan şekerinin inmesini önleyerek sağlıksız abur cubur tüketimi krizlerinin önüne geçiyor. Öte yandan asidik özellikleri ile vücuttaki yağlanmaları da engelliyor.

Yağlanmayı engellemesinin yanı sıra elma sirkesini aç karna tüketileceği zaman mideye zarar verebilir. Özellikle gastrit, reflü, mide fıtığı olanların bu anlamda bilinçli hareket etmesi gerekir. Diyetisyen onayı almadan karnınız aç iken ya da zayıflama niyetiyle tüketilmemelidir.

ZAYIFLAMAK İÇİN ELMA SİRKESİ NASIL TÜKETİLEBİLİR?

1-2 tatlı kaşığı kadar elma sirkesini 1 bardak suyun içinde karıştırın. Özellikle de akşamları bu suyu içmeye özen gösterin. İlerleyen süreçte suyun içine karıştırdığınız elma sirkesinde ki miktarı 2 yemek kaşığı kadar arttırabilirsiniz.

Elma sirkenin kilo verdirici etkisinden en iyi şekilde yararlanmak için haftada 3-4 kere ve günde sabah öğle akşam olmak üzere her birinde 15 dakikalık zayıflama egzersizleri yapabilirsiniz.

KİLO VERDİREN BALLI ELMA SİRKESİ TARİFİ MALZEMELER

1 tatlı kaşığı elma sirkesi

1 tatlı kaşığı bal

1 bardak ılık su

BALLI ELMA SİRKESİ YAPILIŞI

Suyun içine yukarıda bahsedilen malzemeleri ilave edin. Bal çözülene kadar karışımı iyice karıştırın. Karışımı sabahları kahvaltı etmeden 20 dakika önce aç iken tüketebilirsiniz. İsterseniz öğün öncesinde 1 bardak da tüketilebilir. Herhangi bir hastalığı olanlar mutlaka doktoruna danışmalıdır.

ELMA SİRKESİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Yağ yakan besinlerden biridir

İştahınızı bastırarak tok kalmanızı sağlar

Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermenize yardımcı olur

Kalorisi düşük bir karışımdır

Vücuttaki toksinleri dışarı atar

<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü