• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
29 Mayıs 2021 Cumartesi 10:08 | Son Güncelleme:

Kolesterole iyi gelen kür tarifi

Kolesterole iyi gelen kür tarifi

Yanlış beslenme ve egzersiz yapmamanın bir sonucu olarak yıldan yıla yükselen kolesterol yaş ilerledikçe sorun hâline gelebiliyor ve başka hastalıklara da davetiye çıkarıyor. Peki, kolesterole ne iyi gelir? Kolesterol için evde maydanoz kürü tarifi hazırlayabilirsiniz.

Kolesterol birçok kişide görülüyor. Tedavi edilmediğinde başka hastalıklara da sebep olan kolesterol ileride geri dönüşü olmayan kalp ve damar hastalıklarına neden olabiliyor. Peki, kolesterole ne iyi gelir?

Sabah'ta yer alan habere göre maydanoz kürü kolesterole iyi geliyor. Kolesterol genelde orta yaş grubu ile ileri yaş grubuna dahil olan kişilerde daha çok kendini gösterir.

Kolesterol hastalığı yanlış beslenme ve yeteri kadar egzersiz yapmamanın bir sonucu olarak yıldan yıla yükselir ve zaman içinde ileride geri dönüşü olmayan kalp ve damar hastalıklarına neden olabilmektedir. Bu nedenle kolesterolde en önemli denge sağlıklı beslenmedir.

MAYDANOZ KÜRÜ

Kolesterolü, doktorunuza danışarak evde hazırlayacağınız maydanoz kürü ile kontrol altına alabilirsiniz. 15 -16 saplarıyla beraber maydanoz, 1 limon suyu, yarım su bardağı su. Maydanozları saplarıyla birlikte, sıktığınız limonun suyunu ve suyu bir kaba alarak blenderden geçirin ve elde ettiğiniz karışımı sabahları aç karnınıza kahvaltıdan 20 dakika önce için. 15 gün boyunca uygulayın. Kolesterol genelde orta yaş grubu ile ileri yaş grubuna dahil olan kişilerde daha çok kendini gösterir. Çünkü kolesterol hastalığı birden bire çıkıp kişide rahatsızlık oluşturmaz, aksine yanlış beslenme ve yeteri kadar egzersiz yapmamanın bir sonucu olarak yıldan yıla yükselir ve zaman içinde ileride geri dönüşü olmayan kalp ve damar hastalıklarına neden olabilmektedir.

SARIMSAK

Potasyum minerali, A ve C vitaminini içerir. Kan pıhtılaşmasını önleyerek damarların tıkanmasını engellemektedir. Kan basıncını ayarlarken kalp ve damar rahatsızlıkları içinde mucize bir besindir. Güçlü bir antioksidan olan sarımsak, içerisindeki kuersetin sayesinde damar tıkanıklığının önlenmesine, kan basıncı ile kan yağlarının düşmesine yardımcı olur.

  • kolesterole ne iyi gelir
  • kolesterol
  • maydanoz kürü
  • kolesterole maydanoz kürü
<p class='MsoNormal'>İstanbul Galata Üniversitesi  Akademik Yılı Açılış Töreni'nde konuşan İçişleri

'Siyasi cinayetler' manipülasyonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de Din Eğitimi Sempozyumu'na katılarak konuşma yaptı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ekim 2021)

Kumanda görünümlü tabanca, polisi yaraladı