• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
30 Kasım 2020 Pazartesi 16:10 | Son Güncelleme:

İmmünoloji uzmanından korona geçirenlere yoga önerisi

İmmünoloji uzmanından korona geçirenlere yoga önerisi

Tehlikeli enfeksiyonlar üstüne uzmanlaşmış İmmünoloji Doktoru Vladislav Jemçugov, koronavirüs nedeniyle nefes darlığı çeken kişilere iyileştikten sonra yoga önerdi. Peki, yoga sağlığı nasıl etkiliyor? İşte uzmanından yoga tavsiyeleri...

İmmünoloji Uzmanı Doktor Vladislav Jemçugov, koronavirüsü atlatanlara yoga önerisinde bulundu.

Sputnik'e değerlendirmelerde bulunan tehlikeli enfeksiyonlar üstüne uzmanlaşmış İmmünoloji Doktoru Jemçugov, Kovid-19 geçirmiş kişilerin, hasta oldukları dönemde vücutlarında oluşan tahribatı gidermek için rehabilitasyon programına alınmaları gerektiğini söyledi.

Jemçugov, “Koronavirüsün atlatılmasından sonra herkes için rehabilitasyon programı doğru olarak hazırlanmalıdır. Programın nasıl hazırlanacağı aşamasındaysa geri planına, yani (virüsle enfekte olunan dönemde) ne gibi rahatsızlıklar yaşandığına, bunların şiddetine ve kişinin yaşına bakılmalıdır.” dedi.

"HER ŞEYDEN ÖNCE OKSİJENİN VÜCUTTAKİ DAĞILIMINI DÜZENLEMEK GEREKİR"

İmmünoloji uzmanı, birçok kişinin, virüsün akciğerlere saldırmış olması nedeniyle nefes darlığı gibi nefes alma sorunları yaşadığı hatırlatmasını yaptı ve bunu yaşamış olanlar için iyileşmenin ardından yapılacak yoga nefes egzersizlerinin yararlı olacağını söyledi.

Jemçugov sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Yoga nefes egzersizleri, koronavirüs geçirmiş herkesin yapması gereken bir şey ve her sistem için faydalı olacaktır. Zira (hastalığın atlatılmasını takiben) her şeyden önce oksijenin vücutta dağılımını düzenlememiz gerekir, her şey buna bağlıdır.”
<p>Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, koronavirüs aşısına dai

Bakan Koca paylaştı: Aşı uygulaması hakkında pratik bilgiler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İzmir'de aslan yavrusu bulundu

İran, Hint Okyanusu'ndaki temsili hedeflere uzun menzilli balistik füzeler fırlattı