• $7,3735
  • €8,9671
  • 443.727
  • 1576.92
07 Ocak 2021 Perşembe 10:27 | Son Güncelleme:

Hızlı kilo vermek isteyenler dikkat! Günde 2 bardak süt içmek yetiyor

Hızlı kilo vermek isteyenler dikkat! Günde 2 bardak süt içmek yetiyor

Günlük beslenme düzeninin değiştiği yılbaşı döneminde yaşanan kilo sorunlarına karşı uzmanlar günde iki bardak süt içilmesinin öneminin altını çiziyor.

Süt içerek kilo verebilirsiniz. Uzmanlar, günlük beslenme düzeninin değiştiği karantina sürecinde kilo problemine karşı günde iki bardak süt içmeyi öneriyor. süt ve kilo verme arasındaki ilişki haberimizde...

Süt hem sağlığa faydalı hem de kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Glisemik indeksi yüksek olan süt; diyet sırasında tüketildiğinde kişilerin sağlıklı bir şekilde kilo vermesine yardımcı oluyor.

Prof. Dr. Neriman İnanç, süt ve kilo verme arasındaki ilişkiyi şöyle açıkladı:

“Fazla kilo neredeyse çağımızın temel sorunu. Kilo sorununun minimum düzeye inmesi için sağlıklı ve uzun süre tok tutan, glisemik indeksi yüksek yiyecekler tüketilmesi öneriliyor. Düzenli olarak her gün içilen iki bardak süt de düzensiz ve sağlıksız beslenmeyle alınan kiloları önlemede önemli bir yer tutuyor.”

İnanç, kış mevsiminde bağışıklık sisteminin zayıflaması sonucu görülen üst solunum yolu enfeksiyonlarının grip, soğuk algınlığı, farenjit gibi kış hastalıklarının önlenmesinde, içeriğinde 40’tan fazla besin öğesi bulunan sütün önemli rol oynadığını vurguladı.

<p>ATV'nin reyting rekorları kıran başrolünde Burak Özçivit'in rol aldığı Kuruluş Osman dizisi Türk

Ahmet Yenilmez 'Kuruluş Osman'ı' anlattı: Demirci Davut'un sahnelerine dikkat edin!

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Beyaza bürünen Horma Kanyonu muhteşem manzaralar sunuyor

Türk mühendisler yaptı! Samur suya indirildi