• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
11 Ekim 2021 Pazartesi 12:18 | Son Güncelleme:

Herkes nasıl zayıfladığını merak ediyordu, uzmanlar uyardı

Herkes nasıl zayıfladığını merak ediyordu, uzmanlar uyardı

Adele'in fark edilir şekilde kilo vermesi hem dünyada hem de Türkiye'de çok konuşulmuştu. Hatta birçok kişi "Adale nasıl kilo verdi?" diye araştırmaya başlamıştı. Sonuç iyi görünüyor fakat bu kadar hızlı kilo vermek sağlıklı mı? Uzmanlar bu duruma ne diyor? İşte uzmanından Adele'nin zayıflık sırrı ve kilo vermesine yönelik uyarılar...

Adele'nin kilo vermesi birçok kişi için merak konusu olmuştu. Adele'nin ciddi düzeyde kilo vermesini değerlendiren uzmanlar, bu şekilde zayıflamaya çalışanları uyardı. Peki, Adele nasıl kilo verdi? Uzmanlara göre dikkat edilmesi gereken şeyler neler? İşte yanıtlar...

Independent'te yer alan habere göre Britanyalı müzisyen Adele yoğun antrenman rutiniyle her ne kadar çok ciddi düzeyde kilo verse de uzmanlar şarkıcının spor düzeninin uzun vadede bazı sağlık problemlerine yol açabileceğini düşünüyor.

Vogue'a verdiği röportajda 33 yaşındaki şarkıcı "günde iki üç kez" egzersiz yapmaya "bağımlı" hale geldiğini belirtmişti. Spor uzmanlarıysa aşırı fitness yapmanın kaslar, eklemler ve bağışıklık sistemi üzerinde olumsuz etkileri olabileceği konusunda uyarıyor.

EGZERSİZE DİKKAT

Çevrimiçi olarak sağlık içerikleri hazırlayan WebMD'nin baş tıbbi yetkilisi John Whyte, The New York Post'a şunları söyledi:

"Ortalama bir egzersiz rutini sürdürmek, sağlıklı yaşam tarzına götüren önemli bir bileşen. Ama günde iki ila üç kez çalışmak çok fazla."

Whyte ayrıca şu ifadeleri ekliyor:

"Egzersiz yaptığımızda kaslarımıza, kemiklerimize ve organlarımıza baskı uyguluyoruz. Ve vücudumuzun bu bölümlerine iyileşme şansı tanımazsak işlevleri bozulmaya başlayabilir."

Sağlık uzmanı çok fazla egzersiz yapmanın vücudun bağışıklığını da azaltabileceğini ifade ediyor.

Spor salonunda aşırıya kaçtığınızda vücudunuz ve kaslarınız zorlanır. Vücudunuz daha sonra kronik strese tepki olarak kortizol üretir. Ve yüksek kortizol seviyeleri bağışıklık sisteminin hastalıkları önleme yeteneğini baskılayabilir.

New York Üniversitesi'ne bağlı tıp merkezi NYU Langone'da spor uzmanı olan Cordelia Carter ise, "İyi şeylerin de fazlası bazen kötü olabilir." diyor.

Sağlık risklerinin yanı sıra çok fazla egzersiz keyif vermek yerine iş gibi hissettirmeye başlayabilir.

Geçen iki yılda yaklaşık 45 kilo veren şarkıcı hakkında çıkan haberlerin aksine özel bir diyet programı uygulamadığını belirtmişti. Şarkıcı bunun yerine çok sıkı kardiyo ve kuvvet antrenmanları uyguladığını ifade etmişti.

Spor yapmanın kendisi için yalnızca kilo vermekle alakalı olmadığını ifade eden Adele antrenman yaparak daha iyi hissettiğini söylemişti.

  • Adelenin zayıflık sırrı
  • Adele
  • Adele nasıl kilo verdi
  • Adelenin kilo vermesi
<p>Duygu Gecü Yüzseven'in sunduğu Sağlık Raporu programında Prof. Dr. Gürkan Arıkan sağlıklı doğumda

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklara çare oluyor?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!