• $9,5431
  • €11,095
  • 548.825
  • 1509.2
22 Eylül 2021 Çarşamba 09:59 | Son Güncelleme:

Gribe savaş açan 5 sonbahar çayı

Gribe savaş açan 5 sonbahar çayı

Gribe savaş açan bitki çayları diğer hastalıklara karşı da koruyor. Uzmanlar, bitki çaylarını balla tatlandırmayı öneriyor. Şifalı sonbahar çayları arasında ıhlamur, hibisküs, limonlu çay, rezene ve ada çayı yer alıyor. Peki, hangisi neye iyi gelir?

Havaların değişimiyle sonbaharda grip ve soğuk algınlıkları başladı. Pandemiyle savaştığımız şu günlerde bitki çaylarını ilaç olarak kullanabilirsiniz.

Sonbahar çayları hem bedeninize hem ruhunuza iyi gelecek. Rezeneyle baş ağrılarını yok edbeilir, ada çayı ile depresyonu ortadan kaldırabilirsiniz. Uzmanlar, bitki çaylarını balla tatlandırmayı öneriyor. İşte gribe savaş açan 5 bitki çayı ve faydaları...

IHLAMUR: Ihlamur soğuk algınlığı için faydalı olan bir bitkidir. Bağırsaklarda şişkinlik, gaz, kabızlık şikayetlerine faydalı. Ihlamur tansiyonu düşürebilir.

HİBİSKÜS: Antidepresan özelliği olan hibisküs çayı uykusuzluğa ve strese karşı etkilidir. Bağışıklığı güçlendirir.

LİMONLU ÇAY: Limonlu çay toksinleri atar ve kilo vermeye yardımcı olur. Bağırsakların düzenli çalışmasına yardımcı olur.

REZENE: Sonbahar çayı denilince akla ilk gelenlerden biri de rezenedir. Ödem atıcı olan rezene, soğuk algınlığı için birebirdir. Migren ve baş ağrısına birebirdir.

ADA ÇAYI: Toksinleri atmaya yardımcıdır ve sonbahar stresine de iyi gelir. Romatizma ağrılarına iyi gelir, ağız yaralarını tedavi eder.

<p>Evi alev alev yandı. Tabloları küle döndü. O, gözyaşları içinde basın açıklaması yaptı.</p><p>Ola

Çevreci ressamın evi yandı

Kepçe ile yol kapatıp drift yaptılar

Muğla'daki fosil alanında yeni buluntulara ulaşıldı

''UÇBEY''in ilk kez kullanıldığı operasyonda gri listedeki terörist vuruldu