• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
22 Şubat 2021 Pazartesi 10:34 | Son Güncelleme:

Genç kalmanın sırrı işlem görmemiş zeytinyağı

Genç kalmanın sırrı işlem görmemiş zeytinyağı

Genç ve sağlıklı kalmanın yolu zeytinyağı, bitkiler, tam tahıllar, meyve ve sebzelerden geçiyor. Özellikle tansiyon ve kalp için uyarıda bulunan Prof. Dr. Hakan Terekeci, işlem görmemiş zeytinyağının kanser ve hipertansiyona karşı koruduğunu söyledi. İşte sağlığın sırrı...

Zeytinyağı, bitkiler, tam tahıllar, taze meyve ve sebze tüketerek sağlıklı yaşlanabilir, tansiyon, kalp gibi hastalıkları önleyebilirsiniz.

Tansiyon, şeker ve kolesterolü kontrol altında tutmanın en önemli yolunun dengeli ve sağlıklı beslenme olduğunu söyleyen İç Hastalıkları Uzmanı ve Fitoterapist Prof. Dr. Hakan Terekeci, sağlıklı beslenme önerilerini şöyle sıraladı:

"Taze sebze-meyve, doğal bitkisel-hayvansal protein, tam tahıllar (özellikle siyez ve karabuğday) ve zeytinyağı başta olmak üzere doymamış yağların tüketilmesi önemlidir. Doymuş yağlardan kaçınmak gerekiyor.

Eğer tüketilecekse ve gerçeği bulunabiliyorsa doğal tereyağ günlük enerji kaynağının yüzde 10'unu geçmeyecek şekilde tüketilebilir.

Zeytinyağının işlem görmemiş soğuk sıkım olanı başta olmak üzere kanser, hipertansiyon gibi durumlara karşı koruyucudur, kalp krizini önler.

İçeriğindeki maddelerden bazıları E vitamininden daha fazla antioksidan etkiye sahiptir. Bolca tüketilmelidir."

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 'Darbe bir insanlık suçudur. 28 Şubat'ı yaşadım, 28 Şubat'ın farkınd

Başkan Erdoğan'dan 28 Şubat mesajı: Darbe bir insanlık suçudur

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek