• $7,4092
  • €8,9481
  • 413.052
  • 1471.39
23 Ocak 2021 Cumartesi 10:02 | Son Güncelleme:

Geçmeyen mide bulantısına dikkat! Mide kanseri belirtisi olabilir

Geçmeyen mide bulantısına dikkat! Mide kanseri belirtisi olabilir

Mide kanseri ölüme neden olan kanser türlerinin başında geliyor. Her yıl milyonlarca insanın bu hastalıktan dolayı vefat ettiğini belirten uzmanlar, mide kanseri belirtilerini anlattı. Buna göre geçmeyen mide bulantısı veya mide ağrısı gibi belirtiler mide kanserinin işareti olabilir.

Mide kanseri belirtileri araştırılıyor. Dünyada her yıl yaklaşık bir milyon kişiye mide kanseri tanısı konulurken, yine mide kanserinden yaklaşık 780 bin kişi hayatını kaybediyor.

MİDE KANSERİNİN 6 BELİRTİSİ

Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Faysal Dane, tümör ilerledikçe oluşan şikâyetlerin göz ardı edilmemesi gerektiği uyarısında bulunarak, zaman kaybetmeden doktora başvurulmasını gerektiren 6 kritik belirtiyi “Geçmeyen bulantı-kusma, uzun süren mide ağrısı, çabuk doyma, kusarken kan gelmesi, yutma güçlüğü ve kilo kaybı.” olarak sıralıyor.

Yüreklere su serpen haber ise kanser tedavisinde son yıllarda atılan en büyük adım olarak nitelendirilen immünoterapi ile ilgili yapılan araştırmalardan alınan sonuçlar. Son yapılan araştırmalara göre immünoterapi, mide kanseri hastalarında tümörün küçülmesine katkı sağlayarak hastalığın ilerlemesini geciktiriyor ve bu sayede yaşam süresini uzatıyor. Üstelik görevini hastanın yaşam konforunu bozmadan, ciddi yan etkiler oluşturmadan gerçekleştiriyor.

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 'Darbe bir insanlık suçudur. 28 Şubat'ı yaşadım, 28 Şubat'ın farkınd

Başkan Erdoğan'dan 28 Şubat mesajı: Darbe bir insanlık suçudur

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek