• $13,772
  • €15,6149
  • 783.164
  • 1913.53
7 Ağustos 2021 Cumartesi 11:55 | Son Güncelleme:

Dondurma diyeti bozar mı? Dondurma ne zaman yenilmeli?

Dondurma diyeti bozar mı" Dondurma ne zaman yenilmeli"

Dondurma sevenler "Dondurma kilo aldırır mı?" sorusunun cevabını araştırıyor. Özellikle yaz aylarında dondurmayı dolaplardan eksik etmeyenler kalori hesaplamadan da edemiyor. Peki, dondurma diyeti bozar mı? Protein ve kalsiyum açısından zengin olan dondurmanın vücuda kilo konusunda etkileri haberimizde...

Bir yandan diyet yapmak bir yandan da bu sıcakta dondurmadan uzak durmak oldukça zor. Peki, dondurma kilo aldırır mı? Uzmanlar, kilo vermeye çalışanların dondurma yiyebileceğini belirtiyor. Fakat dondurma yemenin de birtakım kuralları bulunuyor.

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre dondurma kilo aldırmıyor. Süt ile yapılan dondurmalar içeriğindeki kalsiyum nedeni ile kemik hastalıklarını riskini azaltmaktadır. Dondurma yemenin keyif verdiği doğrudur buna ek olarak süt ile yapılan dondurmaların vücuda katkısı da bulunmaktadır.

BİLİNÇSİZ TÜKETİME DİKKAT

Süt ile yapılan dondurmalar kalsiyum açısından zengindir. Yapılan çalışmalar kalsiyum mineralinin yeterli bir şekilde alınmasının kilo kaybını desteklediğini göstermektedir. Dondurma aynı zamanda bir protein kaynağı olarak karşımıza çıkar.

Proteinler vücutta yağ olarak depolanmadığı için dondurmanın kilo aldırmadığı söylenebilir. Fakat bilinçsizce ve fazla şekilde tüketilen her şeyde olduğu gibi kalori fazlalığı oluşturacak şekilde dondurma yemek kilo alımına sebep olabilir.

DONDURMA DİYETİ BOZAR MI?

Dondurma yemek çok lezzetli olsa da vücuda faydaları da bulunmaktadır. Diyet listelerinin bazılarında dondurma yer alabilmektedir. Fakat dondurma diyet listelerinde külahsız sade halde verilmektedir. Ama diyet listelerinde dondurma bulunacak ise diyeti uygulayan kişinin yeterli ve dengeli besleniyor olması buna ek olarak da egzersize yeterli önemi veriyor olması gerekmektedir. Bu şekilde dondurma tüketimine haftada 2- 3 izin verilebilir.

GECE DONDURMA YEMEK KİLO YAPAR MI?

Dondurma insan vücudu için hem rahatlatıcı hem de faydalı bir besindir. İçerisinde bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde faydalı olan bir besindir. Dondurmayı gece yemek hakkında bazı uzmanlar dondurmanın özellikle gece 22.00'dan sonra tüketmesini önermektedir. Dondurmanın içerisinde bulunan şekerin zararlı olmaması için 22.00'dan sonra tüketilmesi tavsiye edilir. Fakat bazı uzmanlar da 22.00'dan sonra ne dondurma ne de herhangi bir besin tüketmeyi önermezler.

  • dondurma diyeti bozar mı
  • dondurma kilo aldırır mı
  • dondurma
  • diyet
  • dondurmanın vücuda etkileri
İngilizler Türkiye'nin sistemine hayran kaldı! 'Bize de öğretin'
İngilizler Türkiye'nin sistemine hayran kaldı! 'Bize de öğretin'

İngilizler Türkiye'nin sistemine hayran kaldı! "Bize de öğretin"

Tüm zamanların en yükseği... Tarım sektöründen ihracat rekoru
Tüm zamanların en yükseği... Tarım sektöründen ihracat rekoru

Tüm zamanların en yükseği... Tarım sektöründen ihracat rekoru

Türkiye'den savunma ve havacılık sanayisi atağı... İhracat rekoru tazelendi
Türkiye'den savunma ve havacılık sanayisi atağı... İhracat rekoru tazelendi

Türkiye'den savunma ve havacılık sanayisi atağı... İhracat rekoru tazelendi

<p>Oyuncu kadrosuyla göz kamaştıran 'The French Dispatch' nihayet beyaz perdede...  Türkiye'de 'Fran

'Gazeteciliğe aşk mektubu' The French Dispatch

Bu yiyecekleri sakın buzdolabına koymayın!

Tokat'ta lise kütüphanesinde 2 el yazması Kur'an-ı Kerim bulundu

Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda TIR kuyruğu 19 kilometreyi buldu