• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
17 Ocak 2022 Pazartesi 16:49 | Son Güncelleme:

Doktorlar uyardı! 5 adımda en hızlı kilo verme yöntemi

Doktorlar uyardı! 5 adımda en hızlı kilo verme yöntemi

Kilo vermek günümüzde birçok kişinin amacı. Sağlıklı ve hızlı kilo vermek için ise uzmanların tavsiyelerini dinlemek gerekiyor. Peki 5 adımda en hızlı kilo nasıl verilir? İşte yanıtı...

Kalorileri hızla yakmanın en önemli noktalarından biri bitkisel protein. Peki fazla kilolar nasıl verilir? İşte yanıtı...

5 ADIMDA EN HIZLI KİLO VERME YÖNTEMİ

Dr. Mosley, yeni başlayanlar için daha sağlıklı seçimler yapabilmeyi hayatlarına dâhil edebilmenin ipuçlarını verdi. Bu sayede hem sağlıklı hem de hızlı kilo vermenin sırrını bulabileceğiniz bu listede eşsiz bir süreç izleyebilirsiniz. Birkaç kilo veya vermeniz gereken daha fazla kilo olsa da bu 5 adım, yolunuzu aydınlatacaktır.

Alınan protein oranını artırmak, kilo vermek ve sağlıklı beslenmek konusunda atılacak ilk adımları oluşturuyor. Dr. Mosley'e göre protein, birkaç farklı sebeple oldukça önemli.

Günde 50 ila 70 gram arasında protein tüketiminin gerekli olduğunu söyleyen Dr. Mosley, proteini esas olarak et ve balıktan alınabileceğiniz fakat baklagillerin de bir seçenek olduğunu belirtiyor. Fakat bitkisel kaynaklı proteinlerden daha fazla tüketilmesi gerekliliği ortaya çıkıyor.

Özellikle kaslar için ihtiyaç duyulan protein, vücuttaki her türlü metabolik süreç için hayati bir göreve sahip. Üstelik tüketildiğinde vücut tarafından yavaş sindirilmesi sayesinde uzun süre tokluk hissi sağlıyor.

Dr. Mosley'nin ipuçlarından bir diğeri, tek başına kilo vermek yerine çevrenizdeki insanları da buna dahil etmektir.

Kilo vermek istiyorsanız, arkadaşlarınızın, ailenizin veya daha geniş bir topluluğun desteğinin oldukça önemli olduğunu söyleyen Mosley, bu sayede daha fazla kilo verildiğine dair birçok bilimsel veri olduğunu da dile getiriyor.

Yaşanan iniş ve çıkışlar, sizi zorladığında desteğini alabileceğiniz ve tavsiyesine başvurabileceğiniz birilerinin olması, başarı olasılığını büyük oranda artırır. Hatta kilolarından şikayet eden iki kişinin birlikte hareket etmesi, daha etkili sonuçlar ortaya çıkarabilir.

Dr. Mosley, zayıflamak isteyen kişilerin akşam yemeklerini daha erken yemelerini tavsiye ediyor. Örneğin; akşam 19.00 - 19.30 aralığının ideal zaman aralığı olduğunu söylüyor.

Ayrıca akşam 20.00'ye kadar yemek yemeyi bırakmayı ve sonrasında kalorili hiçbir şey tüketmemeyi öneriyor.

Aynı zamanda aralıklı orucun herkes için uygun olmadığını söyleyen Dr. Mosley, bu beslenme sistemine "yavaş başlamayı" tavsiye ediyor.

Örneğin; 12 saat içinde yemeği tüketmeyi planlıyorsanız zamanın geri kalanını oruç vakti olarak ayarlayın. Bu sisteme alışmanızın ardından 10 saatlik bir yeme periyodu belirleyin. Böylece aralıklı oruca sert bir giriş yapmadan zamanla kalori aldığınız saat aralıklarını daha iyi uygulayabilirsiniz.

Aralıklı oruçta veya herhangi bir diyet esnasında sağlıklı bir atıştırmalık bulundurmak, alınacak kalori miktarını kontrol etmenizi sağlar. Böylece açlık hissettiğinizde yüksek kalori oranından kendinizi koruyabilirsiniz.

Dr. Mosley, kişilerin sıklıkla acıkmasının nedeninin şeker ve karbonhidrat açısından çok yüksek beslenmelerinin kan şekerinde ani artışa neden olmasına ardından yine ani bir düşüş olduğunu belirtiyor.

Bunun çözümü olarak ise bol lifli ve ve bol besin değerine sahip bir beslenme düzeni olduğunu belirtiyor. Böylece uzun süre boyunca hiçbir açlık çekmeden gününüzü tamamlayabilirsiniz.

Otomotiv yetkili satıcıları 2. ele odaklanıyor: Pazara olumlu yansıyacak
Otomotiv yetkili satıcıları 2. ele odaklanıyor: Pazara olumlu yansıyacak

Otomotiv yetkili satıcıları 2. ele odaklanıyor: Pazara olumlu yansıyacak

Ev kiralarına yeni düzenleme! Tavan fiyat uygulaması masada
Ev kiralarına yeni düzenleme! Tavan fiyat uygulaması masada

Ev kiralarına yeni düzenleme! Tavan fiyat uygulaması masada

Türkiye'nin yeni sondaj gemisi filonun en güçlüsü
Türkiye'nin yeni sondaj gemisi filonun en güçlüsü

Türkiye'nin yeni sondaj gemisi filonun en güçlüsü

<p>CATS, İnsansız  Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı  h

İnsansız hava araçlarının gözü 'CATS'

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak