• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
25 Aralık 2020 Cuma 11:35 | Son Güncelleme:

Bir bardak badem ununun inanılmaz şifası

Bir bardak badem ununun inanılmaz şifası

Badem unu birçok gıdada kullanılıyor. Hem lezzetli hem sağlıklı olan badem unu kalp damar sağlığı için önemli bir besin. İşte badem ununun bilinmeyen faydaları...

Badem unu kalp damar hastalıklarına birebir. Bu unun bir bardağı yaklaşık 90 adet badem içerir ve günlük E vitamini gereksiniminin yüzde 100’ünden fazlasını sağlar. Badem unu çok yönlüdür ve her çeşit pişmiş gıdada kullanılabilir. Beslenme uzmanları, badem ununun faydalarını şöyle sıraladı:

"Sağlığınız için tipik glutensiz, aşırı işlenmiş unun aksine, güçlü bir beslenme değeri içerir. İçindeki yağın yüzde 65’inden fazlası tekli doymamış yağdır, sağlıklı kolesterol düzeylerini korumak ve genel kalp sağlığını destekler. Buna ek olarak, bilim adamları badem tüketiminin kan damarlarını sağlıklı tutarak koroner kalp hastalığı riskini azaltabileceğini bulmuştur. Yapılan bir araştırma badem yemenin, kan dolaşımındaki antioksidan düzeyini önemli ölçüde arttırdığını, kan akışını geliştirdiğini ve kan basıncını düşürdüğünü gösterir. Bu sağlık göstergelerinin tümü düzgün işleyen bir kalbin anahtarıdır ve kalp rahatsızlığı olasılığını azaltabilir." 
<p>Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, koronavirüs aşısına dai

Bakan Koca paylaştı: Aşı uygulaması hakkında pratik bilgiler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları