• $9,5992
  • €11,2088
  • 557.748
  • 1479.36
30 Eylül 2021 Perşembe 10:58 | Son Güncelleme:

Araştırıldı! Kendisi beyne yağı damarlara şifa oluyor

Araştırıldı! Kendisi beyne yağı damarlara şifa oluyor

Ceviz şekil olarak beyne benzeyen içerisinde yararlı yağ asitleri olan bir besin. Cevizin faydaları ise birçok araştırma sonucuyla kanıtlanıyor. Peki cevizin faydaları neler? İşte cevize dair tüm bilinmeyenler...

Ceviz en faydalı kuru yemişlerin başında geliyor. Ceviz enerji verir. Doyurucu etkisi vardır. Peki cevizin faydaları neler? İşte cevize dair tüm bilinmeyenler...

SABAH'ta yer alan habere göre, kalp sağlığını koruyan ve damarları temizleyen ceviz, linoleik, alfa linoleik ile birlikte vitamin E ve B6 vitaminlerini içerdiğinden dolayı sinir sitemlerine olumlu yönde etkiliyor.

KALP KRİZİNE KARŞI KORUYOR

Düzenli olarak ceviz yemek ya da ceviz yağı içmek, riski yüksek oranda düşürüyor ve sizi kalp krizine karşı düzenli olarak koruyor. Araştırmada insanlar bir avuç ceviz yedikten 4 saat sonra, kan damarlarının esnekliğinde ve kolesterol seviyelerinde iyi kan akışına yardımcı olacak düzeyde bir gelişme kaydedildi. Cevizin ve ceviz yağının kalbe faydalarını ortaya koyan araştırmanın sonucu; bunların düzenli tüketiminin bizi kardiyovasküler hastalıklardan koruduğu yönündeydi.

ARAŞTIRMA SONUCUNA GÖRE

Pennsylvania'da beslenme profesörü Dr. Penny Kris Eterton, "Ve sadece bir avuç ceviz ya da ceviz yağını haftada 4 gün tüketerek kalp krizi riskini anlamlı bir şekilde azaltabilirsiniz." diyor. Bu çalışmada özellikle; daha sağlıklı olabilmeniz için her gün ihtiyacınız olan porsiyon belirlendi.

Sadece 3 yemek kaşığı (51 g) ceviz yağını içerseniz kan damarlarınızın kondisyonunu 4 saat içinde geliştirmiş oluyorsunuz. Ceviz yağının özellikle endotelyal hücrelerin sağlamlığı için çok faydalı olduğu kanıtlandı. Bu hücreler kan damarlarını hizalıyor ve damarların esnekliğinde önemli bir rol oynuyor.

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi

Kuraklık nedeniyle Van Gölü'nde yeni adacıklar ortaya çıktı