• $ 7,7337
  • € 9,0724
  • 469.604
  • 1145.24
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Binali Bey iki 'kitsch'e karşı...

Binali Yıldırım ile CHP adayı arasındaki televizyon münazara programını sanırım çoğunuz izlediniz. Açıkçası, bir tür tutulma halinde olan CHP seçmeninin, adayları canlı yayında ne yaparsa yapsın fikirlerinin değişeceğini zannetmiyorum. Zaten CHP adayının bu kadar kolay –aynı şey Kılıçdaroğlu için de geçerli- yalan konuşabilmesinin altında da bu rahatlık yatıyor. Acı ama gerçek...

***

İş Cumhur İttifakı’nın sosyolojisine gelince konu daha normal bir siyasi karaktere bürünüyor. Bu ülke için iyi, ama Cumhur İttifakı için handikaplı bir durum. Şüphesiz AK Parti’nin çok ciddi oranda tahkim olmuş bir oyu var. Ancak buradaki seçmen öyle ezbere oy vermiyor, ikna edilmek istiyor, hesap soruyor. Çomar diye aşağılayacaklarına demokrasiyi bu insanlardan öğrensinler bence.

Dolayısıyla, bu televizyon programı, tabii ki rasyonel tercihler ve sağduyu ile doğru adayı belirlemeye çalışan, henüz karar verememiş, siyaseten çıldırmamış insanlar için önemli bir fırsattı. Zaten seçimin sonucunu da bu dilimde bulunan mütevazı bir oy dilimi belirleyecek gibi gözüküyor.

***

Programı birlikte izlediğim arkadaşım, “Binali Bey sorunun kendisine samimiyetle cevap veriyor. CHP adayı ise demagoji ile soru atlatıyor” dedi ki çok doğruydu.

***

Sanki seçim sonuçlarını Anadolu Ajansı belirliyormuş gibi, seçim hırsızlığını bu tartışma ile örtmek istedi CHP adayı. Verilen taktik gereği programın ciddi bölümünün buna harcanmasına yol açtı.

***

Moderatör laubali ve taraflıydı. Yıldırım’a bel altı sorular sorarken, sürekli lafını böldü. Küçükkaya, Yıldırım’ın sözünü anlatım bütünlüğünü bozacak şekilde 26 kez, CHP adayınkini 10 kez böldü. Bir de utanmadan Binali Bey’in kibarlığına sığınarak program sonunda helallik almaya çalıştı. Aileleri ekrana çağırmak da tam bir “kitsch” örneğiydi.

Buna rağmen Küçükkaya ile takışan yine CHP adayı oldu. CHP adayı istemediği bir durum olduğu anda ya demagojiye sığınıyor, ya da psikopatlaşıyor.

***

Hiç önemli değil. Bunların tıynetleri zaten belli. Binali Bey mertçe çıktığı deplasmandan ikiye karşı tek başına net bir galibiyetle ayrıldı.

Bizim hatırımıza bu işkenceye dayandığı için ben Binali Bey’e hassaten teşekkür ederim.

'Yunan'ın felsefesinden heykellerin partisi CHP'ye...'

'Yunan'ın felsefesinden heykellerin partisi CHP'ye...'

Evde çalışırken verimi artıran koşullar

Evde çalışırken verimi artıran koşullar

Yıldırım-7 Narko-Terörizmle Mücadele Operasyonu'nda 4 ton esrar e

Yıldırım-7 Narko-Terörizmle Mücadele Operasyonu'nda 4 ton esrar ele geçirildi

Mersin'de olgunlaşan obruk peynirleri mağaralardan çıkarılmaya ba

Mersin'de olgunlaşan obruk peynirleri mağaralardan çıkarılmaya başlandı