• $7,4134
  • €8,9646
  • 415.658
  • 1471.39
20 Şubat 2021 Cumartesi 20:33 | Son Güncelleme:

İbo Show'a konuk olan Uğur Karakuş kimdir, kaç yaşında? Uğur Karakuş nereli, evli mi?

İbo Show'a konuk olan Uğur Karakuş kimdir, kaç yaşında" Uğur Karakuş nereli, evli mi"

Uğur Karakuş, İbo Show'un konukları arasında yer alıyor. İbrahim Tatlıses, her cumartesi akşamı Türkiye'nin en ünlü isimlerini programında ağırlıyor. Bu akşam yeni bölümde yer alan Karakuş, İstanbul Teknik Üniversitesinde Türk Musikisi Devlet Konservatuarı bölümünde eğitim almıştır. İbo Show konuğu Uğur Karakuş nereli, evli mi? Uğur Karakuş kimdir, kaç yaşında?

İbo Show'un bu haftaki konuklarından biri de Uğur Karakuş oldu. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı'nda eğitim alan Karakuş, Alişan, Emrah, İzzet Yıldızhan ve Ceylan gibi ünlü isimlerin sahne şefliğini yapan İbo Show konuğu Uğur Karakuş nereli, evli mi? Uğur Karakuş kimdir, kaç yaşında?

UĞUR KARAKUŞ KİMDİR?

Türk müzisyen Uğur Karakuş, 1 Ağustos 1978 yılında İstanbul 'da dünyaya geldi. Eğitim hayatına Kasımpaşa Cezayirli Gazihasanpaşa ilkokulunda başladı. Karakuş, ortaokul, lise ve üniversiteyi İstanbul Teknik Üniversitesinde Türk Musikisi Devlet Konservatuarı'nda tamamladı.

Kariyerine ilkokul yıllarında bağlama ile tanışarak başlayan Uğur Karakuş, halk müziği ile içli dışlı olmaya başladı. Müzisyen bir babanın oğlu olarak yaşamını sürdüren sanatçı, ortaöğrenim yıllarında müzik hayatını sürdürmeye devam etti. Çoğu düğün salonu, restaurant ve barlarda şarkılar seslendirerek hayatına devam eden müzisyen, lise eğitiminin ardından sahne yaşantısına ara verip bestekarlık ve müzik yönetmenliğine geçti.

Çeşitli besteleri birçok sanatçı ile lise yıllarında seslendirme fırsatı buldu. Bu sanatçılar arasında Alişan, Ceylan, Nuray Hafiftaş, Ertuğrul Polat, Yusuf Harputlu, Kader, Murat Yıldız, Mustafa Topaloğlu, Kazancı Bedih, Seher Dilovan, Mustafa Uğur gibi isimler yer almaktadır. Ayrıca Kader, Yusuf Harputlu, Ertuğrul Polat, Mustafa Topaloğlu'nun kaset ve müzik yönetmenliğini yapmış ve birçoğunun kasetinde cümbüş ve bağlamasıyla eşlik etmiştir.

Alişan, Emrah, İzzet Yıldızhan, Küçük Onur, Mustafa Uğur, Ceylan, Kader Ertuğrul Polat, Mustafa Topaloğlu gibi birçok ismin sahne şefliğini (maestro) yapan Uğur Karakuş, arkadaşı Ceylan'ın "Gönlüme" adlı eserde "Ceylanım meralım, darda kaldım gelmedin" dizeleriyle başlayan bölümü de seslendirdi.

Kahtalı Mıçe kimdir, kaç yaşında? İbo Show konuğu Kahtalı Mıçe nereli, gerçek adı nedir?

Latif Doğan kimdir, kaç yaşında? İbo Show konuğu Latif Doğan nereli?

Bedia Akartürk kimdir, kaç yaşında? İbo Show konuğu Bedia Akartürk nereli?

Nuri Sesigüzel kimdir, kaç yaşında? İbo Show konuğu Nuri Sesigüzel nereli, gerçek adı ne?

<p>Antarktika'da Brunt Buz Sahanlığı'ndan 1,270 kilometrekarelik büyük bir parça buzul, çatlayarak k

Antarktika'dan korkutan görüntü: 1,270 kilometrekarelik buzul parçası kopma noktasına geldi

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek