• $7,8397
  • €9,4266
  • 455.592
  • 1325.29
20 Kasım 2020 Cuma 11:17 | Son Güncelleme:

Mucize Doktor'un Ali Vefa'sı Taner Ölmez yürek yaktı

Mucize Doktor'un Ali Vefa'sı Taner Ölmez yürek yaktı

Perşembe akşamlarının sevilen dizisi Mucize Doktor, ikinci sezonu ile yoluna devam ediyor. Otizmli bir doktorun hikayesini anlatan dizinin son haftalarında Ali Vefa'yı görenler, onun normalleştiğini ve artık içinde bulunduğu dünya ile uyumlu bir birey haline geldiğini düşünüyorlar. Mucize Doktor'un Ali Vefa'sı Taner Ölmez yürek yakmaya devam ediyor..

Birçok izleyici belki de Ali Vefa’nın otizmli bir birey olduğunu unutmuş ve normal birisiymiş gibi diziyi takip ediyordu. İşte tam da bu hissiyatın güçlendiği bir noktada senaristler ters köşe yaptı. Otizmli bir bireyin hayata katılmak için ne kadar büyük çaba harcadığını ama bunu da tam olarak başaramadığını yansıtmak adına 38.bölümde çok önemli bir mesaj verildi.

Taner Ölmez’in Ali Vefa’nın duygularını izleyicilere geçiren harika performansı ile birlikte bu algı da tam orta yerinden kırıldı. Ali Vefa karakterinde izleyiciler Taner Ölmez’e övgü üstüne övgü övgü yağdırdılar.

Öyle bir performans ki ekran başındaki herkes Otizmli birisinin hayatın içinde ne kadar zorlandığını bu kadar net kavrayamazdı… Ali ne denli zorlandı kimse bunun farkında değildi.

Mucize Doktor'dan kim ayrılacak? Ali Vefa ve Nazlı aşkı bitti mi?

Senaristler hemen duruma müdahale ederek Ali Vefa’nın yaşadığı büyük sorunu dışa vurdu. Hırpalanmış, duyguları yıpranmış ve normal hayata alışma sürecini tam olarak sağlayamamış bir karakteri Taner Ölmez müthiş oyunculuk becerisiyle herkese gösterdi.

Dizideki “Ben hasta değilim otizimliyim, ve bu hiç geçmeyecek” sözleri ise herkesin yüreğine oturdu. Taner Ölmez, alkışı hak etti. Dizinin senaryo grubu ise tam bir ters köşe sahne ile Mucize Doktor hayranlarına gözyaşı döktürdü.

<p>Peki, alınan tedbirler salgının seyrini düşürür mü? Kovid-19  aşılanması nasıl olacak? Hangi aşı

Hangi aşı daha güvenilir?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası yeni binasının tarihi açılışı için hazırlıklar devam ediyor

Besiciler, soğuk havaya rağmen sürülerinin yanına varmak için 50 kilometre yol kat ettiler