• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
07 Ocak 2021 Perşembe 09:22 | Son Güncelleme:

Tarihte Dündar Bey nasıl ölmüştür, ölümü nasıl olmuştur? Kuruluş Osman Osman Bey Dündar Bey'i öldürecek mi?

Tarihte Dündar Bey nasıl ölmüştür, ölümü nasıl olmuştur" Kuruluş Osman Osman Bey Dündar Bey'i öldürecek mi"

Kuruluş Osman bu akşam 41. bölümü ile izleyicisinin karşısına çıkacak. Osman Bey'in amcası Dündar Bey ile Nikola'nın görüştüğünü öğrenmesi ve amcasını ip ile boğmaya çalışması Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanında merak uyandırdı. Tüm dizi takipçileri Kuruluş Osman Dündar bey nasıl öldü? Osman Bey Dündar Bey'i öldürecek mi? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. Kuruluş Osman Dündar Bey hakkında merak edilenlerin tümünü sizler için derledik...

Atv'nin sevilen ve ilgi ile izlenen dizisi Kuruluş Osman'da bu akşam heyecan dolu sahneler izleyiciyi ekrana kilitleyecek. Kayı Beyi olan Osman Bey'in amcası Dündar Bey'i öldürmek istemesi fragmana damga vurdu. Tüm dizi takipçileri Kuruluş Osman Dündar bey nasıl öldü? Osman Bey Dündar Bey'i öldürecek mi? gibi soruların yanıtlarını araştırmaya başladılar.

KURULUŞ OSMAN DÜNDAR BEY NASIL ÖLDÜ?

Dündar Bey'in öldürülmesi bir çok Osmanlı tarihçisi tarafından farklı şekillerde nakledilmiştir. Neşrî'de geçen rivayete göre; Bilecik tekfurunun eğlencesine katılan Osman Gazi, tekfur elini öptürmek isteyince tekfurun elini öpmek zorunda kalmış ve bundan ötürü onuru kırılmış. Bu onur kırıcı davranışı unutmayan Osman Gazi beyliğin başına geçince tekfurdan intikam almak istemiş ve tekfura karşı sefere girişmiş. Dündar Bey ise bu sefere karşı çıkarak "Germiyanoğulları ve etraftaki kafirler zaten düşman ve bu tekfuru da bize düşman edeceksin, yaşayacak yerimiz kalmayacak" demesi üzerine Osman Gazi, Dündar Bey'e yayının tahtası ile vurarak öldürmüştür.

OSMAN GAZİ AMCASINI ÖLDÜRDÜ MÜ?

Son dönem Osmanlı tarihçilerinden Hayrullah Efendi ise olayı şöyle anlatmıştır: Dündar Bey ile Osman Gazi arasında bir çekişme olduğunu ve Dündar Bey'in Osman Gazi'nin beyliğini istemeyerek kabullendiğini ve sürekli Osman aleyhine çalıştığını hatta Bilecik tekfuru ile anlaşarak Osman'a suikast tertip ettirdiğini ve bu sebepten ötürü affı kabul edilmeyerek Dündar Bey'in öldürüldüğü belirtilir.

DÜNDAR BEY KİMDİR?

Dündar Bey 210 veya 1212 yıllarında doğmuştur. 1298 veya 1302 yılları arasında ölmüştür. Süleyman Şah'ın oğlu, Ertuğrul Gazi'nin kardeşi ve Osman Gazi'nin amcasıdır. 90 yaşına yakınken Osman Gazi tarafından öldürüldüğü rivayet edilir.

Dündar Bey'in öldürülmesi bir çok Osmanlı tarihçisi tarafından farklı şekillerde nakledilmiştir. Bir rivayete göre Dündar Bey ile Osman Gazi arasında bir çekişme olduğunu ve Dündar Bey'in Osman Gazi'nin beyliğini istemeyerek kabullendiğini ve sürekli Osman aleyhine çalıştığını hatta Bilecik tekfuru ile anlaşarak Osman'a suikast tertip ettirdiğini ve bu sebepten ötürü affı kabul edilmeyerek Dündar Bey'in öldürüldüğü belirtilir.

Kuruluş Osman 42. yeni bölüm fragmanı geldi mi? Kuruluş Osman 41. bölüm izle!

<p>Özel harekat polislerinden oluşan Taktik Su Altı Operasyon Grup Amirliği, su altı ve üstünden düz

Suyun altında da 'özel harekat'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Fenerbahçe'nin ardından Galatasaray... Beşiktaş'ta yüzler gülüyor

Haftanın yalanları