• $9,5236
  • €11,0459
  • 551.001
  • 1519.25
7 Haziran 2021 Pazartesi 20:40 | Son Güncelleme:

Fuat Ergin aslen nereli, eşi kim? Fuat Ergin kimdir, kaç yaşında?

Fuat Ergin aslen nereli, eşi kim" Fuat Ergin kimdir, kaç yaşında"

Rapçi Fuat bu akşam, Çukur büyük final galasında bulunacak. En beğenilen şarkıların söyleneceği gece izleyenlerin ilgisini çekmeyi başardı. Başarılı isim ilk şarkısının 1992 yılında yazmıştır. Türkiye, Avusturya, Hollanda, İsveç ve Kuzey Kıbrıs'ta konserler vermiştir. Peki, Fuat kimdir, kaç yaşında? Fuat Ergin aslen nereli, eşi kim?

Çukur büyük final galasında rapçi Fuat Ergin'de sahne alacak. İlk rap şarkısını 1992 yılında yazan isim Eylül 2004 itibarıyla Türkiye'de kariyerini sürdürme kararı almıştır. Star'da yayınlanan Rapstar adlı yarışmada jüri üyesi olarak katılmıştır. Peki, Fuat kimdir, kaç yaşında? Fuat Ergin aslen nereli, eşi kim?

FUAT KİMDİR?

Fuat Ergin 1972'de Berlin'de doğdu.

İlk rap şarkısını 1992 yılında İngilizce olarak yazdı; 1995 yılından itibaren Türkçe söz yazdı. 1992'den itibaren Berlin'deki hip hop jam'lerde sahneye çıktı; Almanya'nın hemen her şehrinde, Türkiye, Avusturya, Hollanda, İsveç ve Kuzey Kıbrıs'ta birçok konser verdi.

İlk profesyonel kaydını 1995 yılında Hassickdir? adlı albümle yaptı. Albüm 1999 yılında satışa sunuldu. Almanya'da Royalbunker adlı plak firmasının 2001 yılında piyasaya sürdüğü M.O.R. adlı toplama albümle tanınmaya başladı.

Bu yıllarda Berlin'e konser vermeye gelen önde gelen hip hopçularla röportajlar da yaptı. Röportajları 1993–1995 yılları arasında Miks News adlı hip hop dergisinde yayımlandı. Fuat'ın röportaj yaptığı isimler arasında Beastie Boys, Nas, Fugees, Blade, Onyx, Gunshot, Das EFX, Readykill, House of Pain, Goats, Gang Starr'dan Guru, Gravediggaz, Boo-Yaa T.R.I.B.E. yer almaktadır.

Kamufle kimdir, kaç yaşında? Kamufle aslen nereli, gerçek adı nedir?

1995–1996 yılları arası Almanya hükûmetinin desteğiyle Hip Hop Mobil için konserler ve rap eğitimi verdi. 1997–1998'de Berlin Hip Hop Haus'ta rap workshop'u yaptı. Bu workshopta 8–16 yaş grubu Alman ve Türk çocuklara rap dersleri verdi.

Fuat, ilk Almanya turnesine 1999 yılında DJ Hype ile çıktı. Arsonists (New York), DJ Vadim (St. Petersburg), Del The Funky Homosapien (L.A. Oakland), Casual (L.A. Oakland), X Man (New York), C.V.E. (L.A.) gibi önemli isimlerle konserlere çıktı. 2002 yılında Project Blowed'tan Busdriver ve Los Angeles'lı C.V.E.'den Riddlore ile düetler yaptı. Aynı yıl tüm dünyada piyasaya sürülen RZA'nın Wu-Tang Clan The World According to RZA albümünde yer aldı.

2003 – 2004'te, Berlin Theater Zerbrochene Fenster'de tiyatroda oynadı. "36 Street" adlı oyun bu tarihler arasında 16 kez sahnelendi. Aynı yıl 2003'te Killa Hakan ile düet albümleri Rapüstad yayınlandı.

2004 yazında Berlin Kreuzberg Bizim E.V.'de yine 8–16 yaş grubu Türk öğrencilere rap workshop'u düzenledi. Karneval Der Kulturen'de aynı öğrencileriyle konser verdi.

Eylül 2004 yılından itibaren kariyerini Türkiye'de sürdüren sanatçı, Avrupa'da ve Türkiye'de Ceza ile konserler verdi. 2005 yılında İrem Records etiketiyle "Her Ayın Elemanı" albümünü yayımladı. 2009 yılının Şubat ayında Kalbüm isimli albümünü çıkardı.

"Pusat" adlı dizide 13 bölüm rol alan sanatçı; Star'da yayınlanan Rapstar adlı yarışmada jüri olarak görev aldı.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı ile Minifest ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın düzenlediği Çocuk Şenliği'nde çocuklara rap öğretileri yaptı. Mayıs 2010'da Sabancı Üniversitesi'nde Rap Workshop düzenledi.

2010 İstanbul Moda Haftası/Istanbul Fashion Week kapsamında Bahar Korçan defilesinin müziklerini yaptı. "Dinle" ismini taşıyan defile TRT İstanbul Radyosu'nda gerçekleşti.

Fuat Ergin, çağdaş sanatçı Halil Altındere'nin Wonderland adlı video çalışmasında Tahribad-ı İsyan adlı müzik grubu ile birlikte yer aldı. Bu video New York'taki dünyanın en önemli çağdaş sanatlar müzesi MoMa'da kalıcı eser olarak alındı.

Milliyet Gazetesi editörlerinden Müjde Yazıcı ile evlidir

  • Fuat kimdir
  • fuat ergin
  • Fuat kaç yaşında
  • Fuat aslen nereli
  • Fuat evli mi
  • Fuat çukur
<p>Herkes şaşkındı. Onu sadece  belgesellerden tanıyorlardı. İstanbul Arnavutköy'de örneğine az rast

Mahallede kızıl akbaba şaşkınlığı

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu