• $7,4773
  • €9,0378
  • 441.911
  • 1556.77
09 Ocak 2021 Cumartesi 21:12 | Son Güncelleme:

İbo Show konuğu Fuat Güner kimdir, kaç yaşında? MFÖ Fuat Güner nerelidir?

İbo Show konuğu Fuat Güner kimdir, kaç yaşında" MFÖ Fuat Güner nerelidir"

İbrahim Tatlıses'in sunduğu İbo Show her hafta izleyicisini ekrana kilitlemeyi başarıyor. Birbirinden ünlü isimlerin konuk olacağı İbo Show bu akşam 9. bölümüyle ekrana gelecek. İbo Show'un bu akşam ki konukları arasında MFÖ grubu da yer alıyor. Fuat Güner kimdir, kaç yaşında? MFÖ Fuat Güner nerelidir? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu. Mazhar Fuat Özkan'ın Fuat'ı ve gitaristi, üçlünün solo albüm yapan ilk müzisyenidir.

Bu hafta yeni bölümüyle ekrana gelecek olan İbo Show izleyicisine eğlenceli dakikalar yaşatacak. Star Tv'de yayınlanan İbo Show'da bu hafta Cem Yılmaz, Zafer Alagöz, Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Özkan Uğur ve konuk olacak. Tüm konuklar hakkında araştırmalar hız kazandı. Peki, Fuat Güner kimdir, kaç yaşında? MFÖ Fuat Güner nerelidir? İşte tüm detaylar...  

FUAT GÜNER KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Müzisyen, söz yazarı, besteci. Gerçek adı Aziz Fuat Güner'dir. Mazhar Fuat Özkan'ın Fuat'ı ve gitaristi, üçlünün solo albüm yapan ilk müzisyenidir. MFÖ'yle birlikte imza attıkları büyük başarılar dışında, Dağhan Baydur ve Erdal Kızılçay'la birlikte Beatles şarkılarını doğu enstrümanlarıyla çaldıkları "Beatles Alaturca" çalışmasında yer almış ve Liverpool, İngiltere'de düzenlenen Beatles Festivali'ne de katılıp büyük ilgi görmüştür. Bestelediği birçok önemli ve başarılı film müziği vardır.

Dünyaca ünlü fotoğrafçı Sami Güner ve Cemile Güner'in oğlu olarak 1 Nisan, 1948'de İstanbul'da dünyaya geldi. Çocukluğu Kalamış'ta geçen Güner, ilkokulu Kızıltoprak'ta okudu. Müzikle ilk tanışması, henüz küçücük bir çocukken dayısının kendisine hediye ettiği akustik gitarla oldu ve bundan sonra da müzikten hiç kopmadı. St. Joseph Lisesi'nde öğrenim gördüğü yıllarda oldukça sosyal ve aktif olan Güner, özellikle sporla çok ilgiliydi. Futbol, voleybol ve yelkencilik yapıyor, maçlara katılıyordu. Konservatuara gitme hayali kurduğu halde ailesinin isteğiyle Saint Joseph'te öğrenim gören Güner, mezun olduktan sonra İstanbul Devlet Mimarlık Akademisi İnşaat bölümüne kaydoldu.

Mezun olduktan sonra sırasıyla Karayolları'nda ve STFA'da mühendis olarak çalışan Güner, Beatles grubuna olan hayranlığıyla biliniyordu. Bu hayranlık onun 1966 yılında yolunun Mazhar Alanson ile kesişmesine vesile oldu ve ikili aralarına Ali Serdar, Ender Arol, Semih Oksay, Cenap Kıyıkoğlu, Mithat Danışan ve Fikret Kızılok'u da alarak Kaygısızlar grubunu kurdular.

Barış Manço'yla da çalışan Kaygısızlar, Woodstock Festivali'nden sonra, 1967–1968 tarihlerinde plak doldurmaya Almanya'ya gittiler. Ancak festival sevdasına düşerek plak yapmayı unutan grup, ilk profesyonel sahne deneyimlerini Erdek'te bulunan Golf Kulübü'nde gerçekleştirdiler.

Ajda Pekkan'la birlikte çalışan MFÖ, sesini duyurmaya başlamıştı. Kazandığı parayla kendi müzik stüdyolarını kuran Fuat Güner, 1984'te MFÖ' nün 27 hafta listelerde bir numarada kalacak albümleri "Ele Güne Karşı Yapayalnız"'la çalışmalarının karşılığını fazlasıyla alacaktı.

Güner, bugüne kadar birçok filmin müziğini de yazmıştır, Mazhar Alanson ve Özkan Uğur'la birlikte çalışmalarına devam etmekte, konserler vermektedir.

Fuat Güner, Acun Ilıcalı'nın kanalı TV8'de 2015 temmuz ayında başlayacak olan ve sunuculuğunu Acun Ilıcalı'nın yapacağı 'Rising Star' (Yükselen Yıldız) yarışmasında, Mustafa Sandal, Gülben Ergen ve Demet Akalın ile birlikte jüri üyeliği yapacaktır.

Özkan Uğur kimdir, kaç yaşında? Özkan Uğur aslen nerelidir?

Mazhar Alanson kimdir, kaç yaşında? Mazhar Alanson aslen nerelidir, kaç kez evlendi?

Zafer Algöz kaç yaşında, kimdir? Zafer Algöz aslen nerelidir?

Cem Yılmaz kimdir, kaç yaşında? Cem Yılmaz aslen nereli, kaç kez evlendi?

<p>Angela Merkel’in partisi Hristiyan Demokrat Birlik Partisi'nin genel başkanlığına seçilen A

Türk dostu Armin Laschet kimdir?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgiler

Batı Karadeniz'deki kar yağışı drone ile görüntülendi