• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
23 Mart 2018 Cuma 00:01 | Son Güncelleme:

Şarkıya kimse cesaret edemedi!

Şarkıya kimse cesaret edemedi!

23 yıldır müzik dünyasında olan Deniz Gençay, Bülent Ersoy’un klasikleşmiş ‘Üzdünüz Beni Yıllar’ parçasına kendine has yorum getirdi.

Geçtiğimiz aylarda müzik severlerin beğenisine sunduğunuz ‘Kibir’ isimli şarkınızdan sonra ‘Üzdünüz Beni Yıllar’ şarkısını çıkardınız. 

Projeniz nasıl ortaya çıktı?

Aranjör arkadaşımla sosyal medyada paylaşmak üzere canlı performans için stüdyoda buluşmuştuk. Okkalı bir şarkı olsun istedim, aklıma ‘Üzdünüz Beni Yıllar’ geldi. Aranjör arkadaşım da değişik bir tarzda şarkıya ruh katınca “Gel biz bunu single yapalım, altyapılarını çıkaralım, bir de klip çekeyim. Bülent Hanım’dan sonra okumaya cesaret eden olmadı. Biz yapalım” dedim.

HATAY’DA ÇEKİLDİ 

Klip çekimi de enteresan şekilde gelişmiş, anlatır mısınız?

Afrin Harekatı’nın en hareketli günlerinde sınır bölgesindeki Mehmetçiği ve halkı ziyarete gitmiştim. Reyhanlı’dan Antakya’ya dönerken ‘Burada Kibar Feyzo’nun çekildiği konak var” denildi. Ben de eski Türk filmindeki bu hatırayı canlandırmak istedim.  

Siz de ‘Üzdünüz Beni Yıllar’ diyor musunuz? 

Hepimizin hayatında mutlaka inişler, çıkışlar olmuştur. Mutlu zamanlarımız olduğu kadar, yılların bizleri üzdüğü de olmuştur. 

TSM’DE SESİM ÇOK GÜÇLÜ 

Müzik tarzınızı nasıl yorumluyorsunuz? 

İyi bir TSM eğitimi aldım, dolayısıyla birçok tarz denemiş olmama rağmen kendimi TSM ve arabesk tarzlarında daha başarılı buluyorum. Sesimdeki gücü bu tarzlarda daha çok ortaya koyabiliyorum.

Kariyer anlamında kendinizi nasıl geliştiriyorsunuz? 

23 yıllık sahne hayatımda yapılacak her şeyi titizlikle takip ediyorum. İşini severek, takip ederek ve emek vererek yaparsan kariyer yolunda adımlarını sağlam atmış olursun. 

Hayatınızda en büyük fedakarlık ne oldu? 

Ne kadar vurucu bir soru olmuş. Cevaplarken burnum sızlıyor. Maalesef hiçbir zaman ‘kariyer de yaparım çocuk da yaparım’ diyecek bir gücüm olmadı. Hep ilerlemek adına mesleğime sarıldım. Sırf çocuk sahibi olmak için o sorumluluğu alamadım. Çocuğuma tüm olanakları layıkıyla verebileceğime inanmış olsam böyle bir servete sahip olmak isterdim. 

MÜTEVAZI OLMAK iYi DEĞiL

Başarılı bir sanatçı nasıl olmalıdır?

Başarılı olup yükseldikçe, mütevazılık elden bırakılmamalıdır. Ama çok fazla mütevazı olmak da iyi değil. İnsanlar bunu art niyete dönüştürüp naif kişiliğinizi kullanabilirler. O ince çizgiyi iyi belirleyip korumak gerekir.

ERSOY’A BOYNUM KILDAN İNCE

Bülent Ersoy’dan herhangi bir eleştiri geldi mi?

Kendisi çok değer verip saygı duyduğum bir üstattır. Eleştirilerine açığım ve kendisi ne derse desin Türkiye’nin Diva’sına boynum kıldan incedir.

 

<p>İsrail polisi sabah namazı sonrası Mescid-i Aksa'dan çıkan cemaate müdahale etmesi sonucu 10 kişi

İsrail polisinden Mescid-i Aksa'dan çıkan Filistinlilere müdahale: 10 yaralı

Filistinli gençler, İsrail'in saldırılarını balonlarla protesto etti

Hobi diye başladı! Şimdi tanesini 2 bin liradan satıyor

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, füze atışlarına hazır