• $ 6,1163
  • € 6,6307
  • 322.823
  • 116829
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Öykü Çelik: Oyunculukta ilerleme katettim

‘Ölü Yatırım’ adlı sinema filminin oyuncusu Öykü Çelik, filme hazırlık sürecini, oyunculuk kariyerindeki prensiplerini ve gelecekle ilgili hayallerini AKŞAM LIFE’a anlattı.

Erçin DAĞ EYSEN

‘Ölü Yatırım’ adlı filmin senaryosunda sizi cezbeden ne oldu? 

Senaryoyu okurken çok güldüm. Hikaye ve replikler çok ince bir zekayla yazılmıştı. İlginç bir şekilde filmi izlemek geldi içimden. Senaryoyu okurken böyle hissediyorsam, oynarken ne kadar mutlu olurum diye düşündüm. Kamera arkasında ve önünde filmin altından kalkabilecek bir ekip olduğunu duyunca da kararım netleşti.

Yapımda hayaleti canlandıracaksınız. Bunun için bir ön çalışmanız oldu mu?

Daha önce izlediğim mistik filmler aklıma geldi ve birkaç tane daha izledim diyebilirim. Esas çalıştığım kişi senaristimiz ve yönetmenimiz oldu. Çünkü hayalet olup komedi olması, aynı zamanda hem naif hem argo olması, kıvamın tam tutması benim için önemliydi. Bir de çok güçlü bir kadro var filmde. O halkaya ben de dahil olmaya çalıştım.

DÜNYAYI ÖĞRENMEK İSTİYORUM 

İzleyici neden bu filme gitmeli?

Gülmek, eğlenmek, dolu dolu bir buçuk saat geçirmek, arkadaşlarına Türkiye’de de böyle işler yapılabiliyormuş demek için gitmeli.

Oyunculukta geldiğiniz noktayı nasıl değerlendiriyorsunuz peki?

İlerleme katettiğimi düşünüyorum. Kendimi geliştirdiğimi ve daha çok geliştirmem gerektiğini… Oyunculuk uçsuz bucaksız bir yol. Ne kadar ilerleseniz de yeterli değil. Yaşım oturdukça performansımın yükseldiğini hissediyorum.

Hayallerinizin en yeni, güncellenmiş halinde neler var?

Dünyayı gezmek, daha çok sosyal yardım projelerinin içinde bulunmak, enstrüman öğrenmek, yeniden matematik ve yeni bir yabancı dil derslerine başlamak istiyorum.

POZİTİF ENERJİ YAYARIM

Sizi bu piyasada bir adım öne geçirenin ne olduğunu söyleyebilirsiniz?

Bir adım öne geçmek demeyelim ama tercih edilme sebebimin kesinlikle ilk maddesinin ‘Öykü, bu rolün altından kalkar’ denmesi olduğunu düşünüyorum. Renkli ve farklı karakterler oynadım. Bu karakterler, güvenilip bana emanet ediliyorsa, bu bana inanıldığını gösterir. Diğer taraftan çalışırken pozitif ve mutluyumdur. Bu enerjiyi yayarım, sanırım bu yüzden çalıştığım ekiplerle tekrar tekrar çalışmışımdır, beni istemişlerdir.

Hırs sizin için başarıya giden yolda nerede duruyor?

Kendimizi geliştirmek için azimli olmalıyız, doğru olan budur ama hırsa döküp yarış olarak görüp bir şeyleri abartmak bana çok doğru gelmiyor. Bunun insanı mutlu ettiğine de inanmıyorum. Azimli olup, emek verip, isteğime ulaşmak hem keyifli hem stressiz hem de sonucu daha tatmin edici.

GÜZELLİK TAKINTIM HİÇ OLMADI

Güzellik konusuna hiç takıntılı olduğunuz bir dönem oldu mu? 

Açıkçası güzellik konusunda hiçbir zaman takıntım olmadı. Aksine bu konuda çok rahatımdır. Yaş almak çok keyifli. Oyuncu için beden enstrümandır, cilt bir kıyafettir. Duruşum, bakışım oturuyor. Daha kendimden emin duruyorum. 


İran´daki 5,9´luk deprem Van´ı vurdu: ´Enkaz altında kalanlar var´

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Fenerbahçe-Galatasaray