• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
20 Temmuz 2014 Pazar 01:45 | Son Güncelleme:

Karım kadar etkili bir model göremiyorum

Karım kadar etkili bir model göremiyorum

Ünlü popçu Emre Altuğ, ‘Otel Divane’ isimli diziyle yeniden ekranlarda. Dizide babasından yadigâr hastanesini maddi sebepler yüzünden sattırmaya çalışan Fikri Divane’yi oynayan Altuğ ile yeni projesi ve herkesi imrendiren evliliği hakkında konuştuk.

Zehra ÇENGİL

Diziyle yollarınız nasıl kesişti?
İlk önce hikayeyi gönderdiler, çok ilgimi çekti. Senaryo çok başarılıydı, üzerine konuştuk. Pazarlığını yapıp anlaştık. Son derece ne yaptığını, ne istediğini bilen bir şirket. Ben işin her yerinde vardım. Senaryo, müzik üzerine fikir yürütme. İşimi her şeyiyle sahiplenmeyi seviyorum. Şu anda her attığımız adım keyifli. İkinci bölümü çekiyoruz. En geç 1 hafta içinde yayına girmiş olacağız. Siz ne kadar keyif alırsanız alın, reyting yakalamak zorundasınız. Umarım seyircimiz sever.

Karakterinizi biraz anlatabilir misiniz?
Ailenin iki oğlundan küçük olan. Büyük olanı Volkan oynuyor. Ruh doktoru ve profesör olmuş. Aslında bizim soyumuzdan gelen çok profesör var. 1780’lerden beri onlar yönetmiş. Fakat ben okumamışım, becerim ve yeteneğim de yok. Yönetici de olamıyorum. Çünkü 7-8 tane deli var ellerinde, aileleri de yok olmuş. Ben devreye girip binayı sattırmaya çalışıyorum. 7-8 deli için kendimizi heba ediyoruz diyorum. Abim de idealist bir adam. ‘Ben bunları bırakmam’ diyor. En sonunda otel yapıp, delileri de çalıştırmaya ve müşterilerden gelen paraları da onların tedavisine harcamaya karar veriyor. Ben sürekli ortamı bu binayı satmak noktasına getirmeye çalışıyorum alavere dalaverelerle. 

ZEKA ÖZÜRLÜ AKRABAM SAYESİNDE ROLÜMÜ RAHAT OYNADIM

Rolünüz için özel bir hazırlık yaptınız mı?
Hayır, yapmadım. Deli olsam, belki daha başka türlü hazırlanmam gerekirdi. Ama şöyle bir avantajım var. Benim ailemde de zeka özürlü, zihin özürlü bir akrabam var. Çocukluğum onunla geçtiği için ne kadar kanıksayarak yaşadığımı ben biliyorum. Herkesin deli demekten ya da geri zekalı demekten kaçındığı noktada biz çok rahatlıkla kullanabiliyoruz. Çünkü bize normal geliyor. Delilerle yaşayınca insan deliye deli diyor. Dizidekiler tedavi olduğunun farkında olan deliler. 
 
Sizin yaptığınız en deli hareket ne mesela?
Hiç düşünmedim. Baktığım zaman aslında hayatımda yaptığım bir çok şey deli geliyor. Albüm çıkartmaktan çocuk yapmaya kadar. Ama hepsi benim hayatımı oluşturuyor. İçinde olduğum için delilik gibi gelmiyor. Bazen insan ‘nereden bulaştım?’ falan diyor. O bir delilik noktası işte.

Oyunculuk sizin için nasıl bir yerde?
Müzisyenlikle aynı noktada. İkisinden de ömrüm boyunca vazgeçemeyeceğim. Eğitimini aldığım, keyif aldığım, yapmaktan gurur duyduğum iki meslek. Birbiriyle bağlantılı olması işimi kolaylaştırıyor. Ama sonuna kadar  bağlantılı değil. Birini yaparken diğerini geri plana bırakmak zorunda kalıyorsunuz. Biz bu işlere içgüdüsel olarak başlıyoruz ve tatmin etmek istediğimiz şey yaratım. Beni tatmin eden binlerce kişinin karşısında şarkı söylemek değil. Binlerce kişiye kendi yaptığım şarkıyı söylediğimde karşıdan gelen tepki. Beni yukarı taşıyan şey o. Aynı şey oyunculukta da var. Yarattığınız karakterin kabul görmesi, insanların inanması… Teşhirciyi mutlu eden açıp teşhir ettiği zaman değil, karşıdan tepki geldiği zamandır. Bizim de böyle. İki taraf da aynı derecede mutlu kılıyor beni.

Çocuklarınız sizi izlemeyi seviyor mu?
Uzay daha çok izliyor. Kuzey izlemeye başlıyor sonra kıskanıp kapatıyor. Gizli izliyor. Ben olmadığım zamanlarda. İş dışında çocuklarla ilgileniyorum. Başka hiçbir meşgalem yok.

Sizin de Çeşme’de bir oteliniz var. Dizideki gibi bir olay başınıza gelse ne yapardınız?
Ben yapım ekibini ikna etmeye çalıştım. Bizim otelde çekim yapalım diye, yemediler. Burası bir hastane. Elden çıkartmaya çalıştıkları şey hastane. Bizim bir sıkıntımız yok. Bar, kafe, otel çok güzel gidiyor. Dostlarımız bizi yalnız bırakmıyor. Alaçatı’nın tam göbeğinde olduğu için tercih ediliyor.

ALAÇATI’DAKİ OTELE SIRF BENİ GÖRMEK İÇİN GELENLER VAR

Sırf sizi görmek için oraya gelenler oluyor mu?
Tabii ki oluyor. Gelip kapıdan beni soranlar bile oluyor, sanki her dakika oradaymışım gibi. ‘Temizlikte, yukarıda’ diyorlar.  Oda servisi beklentisi içinde olanlar var mı bilmiyorum. Mesela ben oteldeyken oradan geçmekte olan, benimle fotoğraf çektiren bir sürü insan oluyor. Gece bardayken falan da…

Çok aktif bir çiftsiniz Çağla Şıkel’le. İkinizin de sürekli projeleri oluyor. Birbirinize vakit ayırabiliyor musunuz?
Ayırıyoruz. Sonuçta işimiz serbest meslek olduğu için… Herkes zannediyor ki çocuklarımıza da vakit ayıramıyoruz. Halbu ki tam tersi. Gündüz boş olduğumuz için akşam yatana kadar çocuklarla beraberiz. Konserlerim akşam saati olduğu için gündüzüm yine çocuklarla geçiyor. Her boş anımızı çocuklarla geçiriyoruz. Normal alilelerden daha fazla birlikte olabiliyoruz.

BABA OLDUKTAN SONRA ÇOCUKLARLA İLGİLİ KÖTÜ HABERLERİ İZLEYEMİYORUM

Babalık sizde ne değiştirdi?
Önceliklerimi. Her şeyden önce çocuklar geldi. Olaylara karşı hassasiyetim çoğaldı. Çocuklara dair kötü haber izleyemiyorum, okuyamıyorum. Direkt kendi çocuklarım geliyor ve çok kötü hissediyorum. İyice hassas oluyorum ve kapatmak zorunda kalıyorum. 


ÇAĞLA USTALIK DÖNEMİNİ YAŞIYOR

Çağla Şıkel çok nadir olarak podyuma çıksa da, bambaşka bir havası var. Siz ne hissediyorsunuz onu podyumda izlerken?
Maşallah. Ben çok etkileniyorum. Çünkü daha onun kadar etkili bir model göremiyorum. Bir iki kişi var ama gerçekten başka bir şey oluyor podyumda. Artık ustalaştı, ustalık dönemi. Yaşı biraz ilerlemiş olmasına rağmen, dünya normlarında bu işi yapan insanlar var ama Türkiye’de yapılmıyor. Ama onun fiziği son derece mükemmel. Çok iyi bakıyor kendine. Genetik olarak da avantajı var. Bana hiç garip gelmiyor. Kimine bakınca artık 35 yaşında bıraksın dersin ama o dedirtmiyor.  Çok özel defilelere çıktığı için kendisi de zevk alıyor. Biz de zevk alıyoruz.

<p>DİSK'e bağlı Genel-İş ile Maltepe Belediyesi arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşm

Maltepe'de 5 gündür çöp toplanmıyor

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek