• $7,4832
  • €9,053
  • 442.067
  • 1526.26
27 Nisan 2014 Pazar 01:40 | Son Güncelleme:

Kadere inanan biriyim…

Kadere inanan biriyim…

Bugünün Saraylısı’nda Selim karakterini canlandıran Barış Arduç spor ve sanat alternatiflerinden ‘sanat’ı kendine kariyer olarak belirlemiş. Özel hayatında sporu da terk etmeyen Arduç iyi bir Crossfitçi. İşte genç oyuncuyla AKŞAM LIFE için gerçekleştirilen röportaj…

Oyunculuğa başlama hikayenizi sizden öğrenebilir miyiz?
Kariyer planları yapmaya lise son sınıfta başladım. Yoğunlaştığım iki alan vardı biri spor akademisi diğeri konservatuar. Spor akademisine girdim ama ilk yılımda bırakmak durumunda kaldım bazı problemlerden dolayı. Kadere inanan biriyim. Kader beni bir şekilde spor akademisinden ayırınca oyunculuğa yönlendirmiş oldu. Bende oyunculuğa dair neler yapabilirim diye düşünürken Ayla Algan’la tanıştım. Kamera önü oyunculuk eğitimini aldıktan sonra Sadri Alışık Kültür Merkezinde teatral bir eğitim alarak ufak da olsa yaptığım işle alakalı bir fikrim oldu. Böylelikle ilk adımımı atmış oldum diyelim.

Kendinize örnek aldığınız duayenler oldu mu ? Sizi en çok etkileyen oyuncu kim olmuştur?
Tabii ki etkilendiğim birçok oyuncu var. İzlediğim tiyatro oyunları sinema filmleri ya da dizilerde etkileyici performanslar herkes gibi beni de etkiliyor ama özellikle bir isim yok rol modelim budur diyebileceğim.

‘Bugünün Saraylısı’nda nasıl bir rolü canlandırıyorsunuz?
Amerika’da aldığı eğitimi tamamladıktan sonra ülkesine dönmek zorunda kalan bir adam. Tabii bu zaruret oynadığım karakterin hikayesinin başladığı yer. Dönme nedeni de kariyer yapmasını sağlayan patronunun vefatıyla ona olan vefa borcunu yerine getirmek ve patronunun vârisi olan kızını bilmediği bu iş dünyasından korumak... İyi niyetli düzgün bir adam.

Selçuk Yöntem gibi ustalar ile Cansu Tosun, Serhat Teoman gibi genç oyuncular rol alıyor dizide. Biraz set ortamından bahseder misiniz?
Yolun başında biri olarak Selçuk Yöntem ile aynı projede olmak büyük bir şans benim için unuttuğum isim olmasın diye tek tek saymak istemiyorum ama ekip olarak iyi bir uyum içindeyiz. Bu kadar reyting kurbanı dizi varken ayakta kalmamızın en büyük nedenlerinden biri de bu bence. 

Crossfit’le ilgili olduğunuzu biliyoruz. Diğer spor dallarından en büyük farkı nedir?
Crossfit daha çok vücut ağırlığınızla yaptığınız ve kendinizle yarıştığınız bir antrenman türü. Body salonlarında geçirdiğiniz 1 ya da 1.5 saaati, crossfit’le neredeyse yarısına yani 30 dakikaya indirip daha çok efor sarf ediyorsunuz. Yorucu ama güzel.

Kendinizi yakışıklı buluyor musunuz? Karşı cinste en çok neye önem verirsiniz?
Fiziksel görüntümle alakalı büyük laflar etmeyi sevmem ama fazla mütevazılık da kibirdendir derler. Elim yüzüm düzgün çok şükür. Bir kadında beni ilk etkileyen şey samimiyet, doğallık ve utanma duygusunu kaybetmemiş olması. Üstüne bir de güzel gülüyorsa daha ne olsun.

Hayranlarınızla aranız nasıl? İlginç tepkiler alıyor musunuz?
Aldığım tepkiler çok güzel haliyle mutlu oluyorum. Garip teklifler de olabiliyor. En son sosyal medya üzerinden evlilik teklifi aldım. Bunların ciddi olmadığının farkındayım ya da umuyorum öyledir.

Oyuncu olmasaydınız ne olurdunuz?
Oyuncu olmasaydım profesyonel anlamda sporla ilgili bir mesleğim olurdu herhalde ya da ne bileyim dolmuş şoförü de olabilirdim kader…  

Hedeflerinizin arasında tiyatro ve sinema da mevcut mu?
Plan yapmayı pek sevmem ama tabii ki yaptığım işe yoğunlaşıp hakkını vermek istiyorum. Sinema filmi deneyimim de oldu umarım güzel bir hikayeyle tekrar olur. Tiyatroya dair yapmak istediklerim var fakat hakkını verebilmem adına iyi bir mesai harcamam lazım. Sadece sanatla alakalı değil herkesin yaptığı işe bu saygıyı göstermesi gerekir.

Son olarak neler söylemek istersiniz?
Sesim güzel olsaydı bir şarkı söylemek isterdim (gülüyor). Şaka bir yana herkes bir şekilde mutluluğun formülünü arasın, kıyısından da olsa bulsun... Yaptığımız işi en iyi şekilde yapalım ve iyi olanı herkes için isteyelim sonra zaten güleriz.

<p>AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kızl

AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na tepki: Doğru bilgi üzerine söz söyle

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in Şuşa ziyaretinden kareler

Bursa beyaza büründü