• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
30 Mart 2018 Cuma 00:01 | Son Güncelleme:

Haftanın filmleri

Haftanın filmleri

12 SAVAŞÇI - IMDB: 7.0

11 Eylül saldırısı sonrası geçen filmde, takım liderliğini Mitch Nelson’ın yaptığı bir ABD özel kuvvetler ekibi, tehlikeli bir görev için Afganistan’a ilk ayak basan Amerikan askerleri olacaktır. Kayalıklarla dolu dağlar içinde, Afganistan Birleşik İslami Kurtuluş Cephesi Generali Dostum’u, onlarla birlik olarak Taliban ve onların müttefikleri El Kaide ile savaşmaya ikna etmek zorundadır. Karşılıklı güvensizlik ve kültür farkına ek olarak, Amerikalı askerler, Afgan atlı askerlerinin ilkel taktiklerine uyum sağlamak zorundadır.

- Yön: Nicolai Fuglsig

- Oyn: Chris Hemsworth, Michael Shannon, Michael Peña 

- Tür: Savaş filmi

BAŞLAT - IMDB: 8

Ailesini küçük yaşta kaybeden Wade Watts, gerçek dünyanın sıkıntılarından kaçmak için zamanını The Oasis adlı bir oyun evreninde geçirir. Oyunun milyoner kurucusu oyun evreninin içine bir anahtar saklamıştır ve öldüğünde tüm servetini ve oyunun kontrolünü bu anahtarı bulana vaat etmektedir. Wade de bu macera dolu hazine avının peşine düşmüştür. 

- Yön: Steven Spielberg

- Oyn: Tye Sheridan, Olivia Cooke, Ben Mendelsohn 

- Tür: Bilimkurgu

Kickboxer: Misilleme - IMDB: 5.0

MMA (Karma dövüş sanatları) şampiyonu Kurt Sloane, öldürülen erkek kardeşinin intikamını almasından bir yıl sonra, kendini bir kez daha Tayland’da bulur. Güçlü bir gangster tarafından kaçırılan ve hapsedilen Sloane’un özgür kalmak için tek bir şansı vardır; o da 180 kiloluk, güçlendirici ilaçlar etkisindeki bir dövüşçüye karşı, illegal bir şekilde gerçekleşecek olan ölümcül maçı kazanmaktır.

- Yön: Dimitri Logothetis 

- Oyn: Alain Moussi, Jean-Claude Van Damme

- Tür: Aksiyon, 

KELEBEKLER

Üç kardeşin yolları yıllar önce ayrılmıştır. Aradan geçen 30 yılın ardından babaları çocuklarını bir araya getirmek ister ve onları Hasanlar Köyü’ndeki evlerine geri çağırır. Kardeşlerden en büyüğü Cemal, onları alır ve nedenini bilmedikleri bir yolculuğa çıkar. Üçkardeş köye gittiklerinde ise babalarının öldüğünü öğrenir. Babaları, köyün acayipliklerinden biri olan kelebeklerin gelişinde gömülmeyi vasiyet etmiştir.

- Yön: Tolga Karaçelik

- Oyn: Tuğçe Altuğ, Tolga Tekin, Serkan Keskin 

- Tür: Komedi

ARAPSAÇI

Ünlü olduğu zamanlardan kalan bir ceketin içerisine loto kuponu koyan eski bir aktör bir süre sonra bunu unutmuştur. Büyük ikramiye de unutulan bilete çıkınca işler bir hayli karışır. Yaşanan rastlantısal olaylar sonucu ceket elden ele dolaşarak birçok insana ulaşır. Ceket sayesinde yolları kesişen birçok insanın hayatı kökünden değişir ve yaşadıkları olaylar sonucu adeta arapsaçına döner.

- Yön: Ömer Faruk Yardımcı 

- Oyn: Hakan Meriçliler, Şinasi Yurtsever, Açelya Topaloğlu

- Tür: Komedi

Bizim Köyün Şarkısı

Çınar’ın en büyük hayali müzik yarışmasına katılmaktadır. O, yarışma gününün gelmesini sabırsızlıkla beklerken babası bu sırada köye geri dönmeyi planlar. Babasının kararı karşısında yıkılır. 

- Yön: Tuğçe Soysop l Oyn: Tansel Öngel, Güneş Sayın, Berat Efe Parlar 

- Tür: Komedi

Thelma - IMDB: 7.1

Norveçli bir öğrenci olan Thelma ailesini ve kasabadaki hayatını geride bırakarak Oslo’ya üniversite okumaya gider. Thelma, yeni hayatına alışmaya çalışırken kısa bir süre sonra kendisinin de açıklayamadığı bazı özel güçleri olduğunu fark eder. 

- Yön: Joachim Trier

- Oyn: Eili Harboe, Kaya Wilkins, Henrik Rafaelsen 

- Tür: Dram

Sagu ve Pagu

Bir zamanlar içinde birçok canlının barındığı, herkesin mutlu bir şekilde bolluk içinde yaşadığı, yeşilliklerle dolu olan bir diyar kuraklık yüzünden mahvolmak üzeredir. İçerisinde yaşayan canlılar açlık çekip, susuzluktan ölmektedir. Herkes bir araya gelip başlarına gelen bu korkunç olaydan kurtulmanın yollarını arar. 

- Yön: Engin Baştürk

- Ses: Onur Kırış, Fatih Özkul

- Tür: Animasyon

<h3><strong>Haftanın magazin başlıklarını Akşam Gazetesi Magazin Müdürü Barış Kocaoğlu ve Eda Cabul

Kerem Bursin kafelere gidenlere 'salak' dedi, Maldivler'e gitti!

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, füze atışlarına hazır

İzmir'de denizin yüzeyini 'deniz marulu' kapladı

Halk pazarları Covid-19 tedbirleriyle açıldı