• $ 5,664
  • € 6,3576
  • 258.285
  • 101849
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Güzellik için ne kadar ileri gidersiniz?

ÇAĞLA GÜRSOY

cglgursoy@hotmail.com
twitter: CaglaGursoyy 
Instagram: CaglaGursoyy

Evet sevgili okurlarım siz bu satırları okurken ben Allah’ın izniyle Çeşme sahillerinde olacağım. Böyle havalı bir giriş yapayım dedim bu hafta yazımda… Çünkü yazımı yazdığım esnada tatil hazırlıkları yapıyorum. Tatile giderken ilk olarak ipek kirpiklere dönüş yapıyorum. İkinci olarak jel dediğimiz kalıcı ojeler tatillerde büyük kolaylık sağlıyor. ojemin ucu çıkmış, tırnağım kırılmış dertleriyle uğraşmıyorsunuz. Şimdi diyeceksiniz senin de dertlerine bak... Tatil modundayım. Böyle biraz kendimi şımartıyorum bu ara. Çeşme dönüşü burada neler olup bitiyor her sene yaptığım Çeşme rehberimle karşınızda olacağım. Neyse gelelim gündemsel ağıma takılanlara.

ÖZÇİVİT ŞOV

Burak Özçivit’in büyük bir şova dönüşen Beyrut ziyareti ve havaalanında yaşanan izdiham gündemdeydi. Burak veya menajeri bu izdiham haberlerini seviyor olsa gerek habire hayranları tarafından itiş kakış içinde kalan bir Burak görüyoruz. 

Beyrut havaalanında birçok kez bulundum. Bu tarz durumlar ve siyasilerin kullanımı için özel geçişleri mevcut. Uçaktan havaalanı çıkışına kadar hiç halka karışmadan geçiş yapabilirsiniz ama ünlü oyuncunun tercihi o izdihamı yaşamak olmuş belli ki. Belki bekleyen hayranlarına ayıp olmasın diye oradan çıktı ama yine de Demet Akalın’ın bu konu hakkında yaptığı yoruma katılıyorum. Vaziyetten şikayetçiysen gergin bir suratla o kalabalıktaysan ya yüksek bir platform kurdurup hayranlarını oradan selamlarsın ya da o kalabalığa girmeden çıkış yaparsın.

PES ARTIK DEDİM

Instagram’da dolanıyorum, sevgili Bahar Deniz’in hesabında gündemsel olaylara eğlenceli yorumlarını okuyorum. Bahar’dan yeni bir video paylaşımı düştü. 

Ne olduğunu anlayabilmek için videoyu 3-4 kere izledim. Bir hacamat videosu, deyim olarak değil kelime anlamıyla alternatif tıpta sıkça uygulanan hacamat tekniği. Sırta yapılır hani çoğunlukla çay bardağı kapatırlar. 

Konuya girmeden biraz hacamatı detaylandırayım. Arapça kelimenin esas anlamı “emmek ve normal formuna döndürmek.” Eskiler dermiş ki; “Düzenli hacamat yaptıran kişi hastalık nedir bilmezmiş.” Bilinen faydaları bağışıklılık sistemini güçlendirmek, kandaki toksinleri atmak, kılcal damar tıkanıklıklarını açmak, kas ödemlerini çözmek vb. Hacamatın en büyük özelliği ise etkisini hemen göstermesi. Ağrıyla giden hastanın hacamat seansından gülerek çıktığı söylenir. (Ben hiç yaptırmadığım için duyumlarımı iletiyorum.) Gelelim beni şok eden görüntülere. Faslı kadınların keşfi hızla dünyaya yayılıyor. Popoya hacamat! Doğru okudunuz. 

Dev çömlek küpler fırınlanıyor içerisine bir takım bitkiler ve bitkisel pudralar ekleniyor ve popoya dev çömlekle hacamat yapılıyor. Uygulama amacı popoyu büyütmek, sertleştirmek ve dikleştirmek. 

Kim Kardashian poposuna özenen Arap kadınlar bu yönteme başvuruyor. Kalıcılığı ise maksimum 2 gün. Düğün dernek gibi özel günlerin öncesinde yapıyorlar. Vücuda verilen hasar ise bir ömür. 

Uzmanlar her yerde ne kadar tehlikeli bir işlem olduğundan bahsediyor ama güzellik uğruna popo hacamatını yaptıranların sayısı gün geçtikçe artıyor.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p> Türkiye´nin 2 bin 241 rakımlı en yüksek gölü olan Balık Gölü ve çevresi, rotalarını Doğu Anadolu

Doğu´nun Saklı Güzelliği: Balık Gölü

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor