• $7,256
  • €8,7488
  • 405.359
  • 1514.84
23 Mart 2018 Cuma 00:01 | Son Güncelleme:

Ersan Er: Arabeski dünya dinleyecek

Ersan Er: Arabeski dünya dinleyecek

Paris Hilton, İbrahim Tatlıses gibi birçok sanatçının korumalığını yapan Ersan Er, ‘Ceylan Gözlüm’ isimli albümünü çıkardı.

Müzik tarzınızı nasıl yorumluyorsunuz?

‘Ceylan Gözlüm’ albümümle birlikte çıkan ve daha önce olmayan bir tarz… Güncel soundlar kullanarak arabeski daha sevilir ve  dinlenir hale getirmeye çalıştım. Belki iddialı olacak ama bir gün arabeski tüm dünya dinleyecek! 

‘Tanrım’ şarkısıyla iyi  bir  çıkış yakalayabileceğinizi tahmin ediyor muydunuz?

Evet! ‘Tanrım’ şarkısıyla bu çıkışı hatta daha da fazlasını bekliyordum ama maalesef şarkının çıktığı dönemde devrede olması gereken bazı erkler devreye girmedi. Ne zaman ki şarkı dinleyicilerimiz tarafından çok sevildi ve her yerde herkesin dilinde söylenmeye başlandı. Ondan sonra bu erkler mecburiyetten devreye girmek zorunda kaldı. 

Sahte tık tartışmaları için neler söyleyeceksiniz? 

İşte aslında hakkıyla gece- gündüz demeden emek vererek, çabalayarak müzik yapmaya çalışan bir avuç sanatçının kanayan en büyük yarası bu. Bunun için de hiçbir çalışma yapılmıyor. Çünkü o sahte tıklamalarla öne çıkmaya çalışan yavuz hırsızlar (ki emek hırsızlığı ile birlikte başka cümleler de kurulur bu arkadaşlar için…) ev sahibini bastırıyor. Bu konuyla ilgili çalışmalarım var ve isimlerini duysanız ‘hadi canım’ diyeceğiniz birçok şarkıcı var. Yakında bu isimler ortaya çıkacak. 

Yeni projeleriniz var mı?

Yine çok ses getireceğini umduğum bir albüm çalışmam var. Ve Eylül 2018’de de bu kez çoğunluğu slow şarkılardan oluşan diğer albümüm de hazırlık aşamasında.

Ünlülerden destek görmedim

Ünlülerin korumalığını yaptınız. Peki size destek olan oldu mu? 

Albümün çıkış döneminde Murat Başaran ağabeyim çok destek oldu. Onun haricinde pek destek görmedim ve gerek de duymadım. Bana sevenlerimin desteği yeter, gölge etmesinler başka ihsan istemem.

<p>Eskişehir'de İlkay-Emel Tokkal çifti ile 4 yaşındaki çocukları Ali Doruk'u evlerinde bıçaklayarak

Tokkal ailesini katleden caninin yeni kamera kayıtları ortaya çıktı

Akkuyu Santrali'nde ikinci ünitenin konsol kirişinin kurulumu tamamlandı

Adıyaman'da ''Gastropod'' nesline ait hayvan fosili bulundu

Otopark kazısından tarih fışkırıyor! Görevlilerinin gözetiminde kazı başladı