• $9,3441
  • €10,862
  • 529.889
  • 1417.7
25 Ocak 2019 Cuma 08:00 | Son Güncelleme:

ENBE’yle çalışmak büyük bir şans!

ENBE’yle çalışmak büyük bir şans!

Genç yetenek Ezgi Ayçe, ENBE Orkestrası’nın dördüncü albümünde ‘Yarım Sevda’ şarkısını seslendirdi. Şarkının söz ve müziği kendisine ait olan Ezgi Ayçe ile müzik üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Erçin Dağ EYSEN

Müziğe tutkunuzu ne zaman hissettiniz?

İzmir- Akçakoca’da büyüdüm. Üniversite dönemi İstanbul’a geldim, derslerim iyi olduğu için müzik okumadım ve içimde kalmıştı. Ama sonradan döndüm dolaştım yine onun kollarında soluğu aldım. Annem ve babam müzik öğretmeni ve müziğin tam ortasında büyüdüm.  Söz, müzik yazmaya lisede başlamıştım. 

‘Yarım Sevda’ şarkısında kimlerle çalıştınız? 

Şarkının düzenlemesini sevgili Febyo Taşel, Flamenko düzenlemesini de sevgili Ali Tolga Demirtaş yaptı. Stüdyo ve kayıt aşamaları çok zevkli geçti. Daha ilk şarkıda çok iyi müzisyenlerle çalışma fırsatını yakaladığım için çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Ve bu güzel enerjiler şarkıyı daha da güzel yapıyor.

ENBE Orkestrası’yla yollarınız nasıl keşişti? 

ENBE Orkestrası’yla bir araya gelmemiz Ali Tolga’nın beni Altan Çetin ile tanıştırmasıyla başlar. Şarkılarımı hep Altan Çetin’e dinletiyor görüşlerini alıyordum. Derken bir gün 2-3 şarkımı Behzat Gerçeker’e gönderdi, onlar da şarkıların içinden ‘Yarım Sevda’yı beğendi. Öğrendiğimde mutluluktan zıpladığımı hatırlıyorum. ENBE Orkestrasıyla çalışmak büyük bir şans…

Albüm projeleri var mı?   

Olmaz mı? Sürekli şarkı yazıyorum. Yeni sürprizler şimdiden yolda. Yeni şarkılarımı vereceğim isimler arasında starlar ve çok özel sesler var ve bu beni çok heyecanlandırıyor.

Ezgi Ayçe nasıl bir kişiliktir? Renkli mi? Duygusal mı? 

Nokta atışı olmuş vallahi bu soru (gülüyor). Tespitler çok doğru. Renkli, tutkulu, duygusal, hassas, yaratıcı, özgürlüğüne düşkün, disiplinli, idealist, aşka âşık, derin hayalperest, biriyim. Sanırım şarkılarımda beni daha da yakından tanıyacaksınız. 

 

Şarkılarda kendimi ifade ediyorum 

İleride kendinizi nerede görüyorsunuz? 

Kendimi sadece şarkı söylerken en net şekilde ifade edebildiğimi düşünüyorum. Çünkü orada kelimelerin yetersiz kaldığı duygular var. Onları müzikle ve destekçisi olan sözlerle daha güçlü verebiliyorsunuz. Şarkı söylerken duygular, ses ve kelimelerin kalemiyle muhteşem çizilebiliyor. Müziğimle, herkese ulaşmak, onlara yalnız olmadıklarını hissettiren bir duygu tercümanı olmak istiyorum.

 

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Cerrahpaşa'da yeni yoğun bakım servisleri açıldı

Kargaların şaşırtıcı zekası ve alet kullanabilme becerisi

Dev şirketlerinin logolarındaki gizli anlamlar