• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
23 Mart 2018 Cuma 00:01 | Son Güncelleme:

Cildinizi sıkılaştırın

Cildinizi sıkılaştırın

YASEMiN MiRAS

ymiras@hotmail.com 
info@sislilazer.com

Cildimizdeki gözenekler ne kadar geniş olursa o kadar çok kir toplar ve cildimizin nefes almasına engel olur. Cilt üzerindeki gözenekler sağlığımız açısından oldukça önemlidir.

Evde yapabileceğiniz cilt sıkılaştırma maskeleriyle cildinizdeki gözenekleri temizlemeye ne dersiniz? Böylece daha pürüssüz bir cildin adımlarını atmış olacaksınız.

GÖZENEKLER İÇİN LİMON MASKESİ 

- 3 damla sirke

- Yeteri kadar limon suyu

Hazırlanışı: 2 malzemeyi birbiriyle karıştırarak gözeneklerin geniş olduğu bölgeye uygulayın. Cildi hassas olanlarda hafif yanma hisse oluşacaktır. Bu kürü birkaç hafta denediğinizde oluşan farkı göreceksiniz. Hassas ciltlerde yanma olursa demli çayı pamuk yardımıyla sürerek cildi rahatlatabilirsiniz. 

Sonrasında ılık suyla yüzünüzü yıkayınız.

SÜTLE YAPILAN KÜR

- Yaş maya

- Bir miktar süt

- Karıştırmak için kase

Bu iki malzememizi kase içerisine iyice karıştırdıktan sonra özellikle duştan sonra genişleyen cilt gözeneklerini sıkılaştırmak için pamuk yardımıyla sürün. Biraz kokusu rahatsız edebilir. Sürdükten yaklaşık 10-15 dakika sonra cilt gözeneklerinizi incelemenizi tavsiye ediyoruz.  Maske cildinizde 30 dakika kaldıktan sonra ılık suyla durulayın. Sonrasında su bazlı bir nemlendiriciyle nemlendirin.  

BUZ TERAPiSiYLE BAKIM 

- 1 şişe maden suyu

- 1 büyük limon

- Buz kalıbı ve kap

Maden suyunu bir kabın içerisine döktükten sonra önceden suyun çıkardığımız limon suyunu ekleyerek karıştırıyoruz. Burada maden suyunun soğuk olmasına gerek yoktur. Hazırlamış olduğumuz bu karışımı buz kalıplarına dökerek buzluğa koyarak donmasını sağlıyoruz. 

Daha sonra her sabah güne başlarken ufak bir kalıp buz karışımını alarak cilt gözeneklerinin geniş olduğu bölgelerde dolaştırıyoruz. Eğer hassas cildi olanlar varsa limon yerine maden suyu + elma sirkesini de kullanabilirler.

 

<p>Pençe-Şimşek operasyonunun icra edildiği Irak kuzeyindeki Metina'da tespit edilen 3 PKK'lı teröri

MSB: Metina'da tespit edilen 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı

İşgalci İsrail, içlerinde hamile bir kadınında bulunduğu ailenin tüm fertlerini öldürdü