• $8,3672
  • €10,234
  • 502.297
  • 1459.57
03 Nisan 2016 Pazar 01:00 | Son Güncelleme:

Bahar geliyor sesi biraz açın!

Bahar geliyor sesi biraz açın!

ÇAĞLA GÜRSOY
twitter: CaglaGursoyy Instagram: CaglaGursoyy

Kışın kasveti üzerimizden kalktı gibi dimi? Saatlerin ileri alınması otomatikman güneşli ve eğlenceli günlerin geldiğinin habercisi benim için. Yaz göz kırptı demek. Müzik piyasasının en hareketli olduğu dönemidir bahar ayları. Yeni projelerin, yeni albümlerin, yeni single’ların ve kliplerin ardı arkası kesilmez. Yaz demek müzik demektir. 2016 bahar-yaz döneminde birbirinden keyifli projelere imza atıyor ve atacak gibi. Bu senenin özelliği ise ünlü şarkıcılar kendi tarzlarının tamamen dışına çıkarak ters köşe albümler yapıyor veya farklı tarzda sanatçılar bir araya gelerek ortak projeler yaratıyor. Bu yaz çok konuşulacaklardan kendi favorilerimi kaleme almak istedim. Buyurunuz.

Ters köşe albümler 

Tarkan-Ahde Vefa: Şu an neredeyse dünya çapında en çok dinlenen parçaların başını çeken Megastar sanatçımız Tarkan’ın Türk Sanat Müziği albümü. Bir Megastar kolay yetişmiyor. 10 parmağında 10 marifet... Tarkan, her müzik tarzının altından başarıyla kalkabilecek bir sanatçı. Biz onu pop şarkılarıyla tanıdık ve sevdik ama arabesk, Türk Sanat Müziği ne söylese hayran olduk. Müthiş bir reklam kampanyasıyla Türk Sanat Müziği albümü çıktı ve fazla dinlemediğim bir tarz olmasına rağmen bana bile bu tarzı sevdirdi. Tarkan yine yapacağını yaptı yani...
Berkay- AraBest: Berkay, çok samimi arkadaşlarımdan biri aynı zamanda sesine ve müzik çalışmalarına hayran olduğum bir sanatçı. Uzun süredir aklında ve kalbinde hep bir arabesk albüm yapmak vardı ve sonunda Avrupa müzikle güçlerini birleştirerek seneye damga vuracak bir albüm çıkardı. Albümün hazırlanış sürecinde, parçaları seçme ve çalışma sürecinde yanındaydım ve heyecanına ortaktım. Ne kadar emek harcadığı ve kıymet verdiğine şahidim. Emeğinin karşılığını almış olmasına çok mutlu oldum. Bu yaz AraBest yazı olacak gibi.

Farklı tarzların buluşması 

DJ Tarkan ve Sagopa Kajmer- Tecrübe: Projeyi duyduğum an inanılmaz heyecanlandım. DJ Tarkan, başarısı dünyaya yayılmış hatta dünyanın en iyi 100 DJ’inden biri seçilmiş bir müzik adamı. Kendisiyle geçen hafta Sortie’deki performansından önce tanışma fırsatım oldu. Havalı olduğu kadar da mütevazı. Sagopa ise Türkiye’deki rap dehalarının başında gelen isimlerden. Hem tarzını hem de müziğini çok beğenirim. Bu ikili uzun süredir planladıkları projelerini sonunda tamamlayarak ‘Tecrübe’yi çıkardılar. 5 günde 300 binin üzerinde tıklanan şarkı, yazın çok dinlenenlerin başında olacak.Kolpa ve Ece Seçkin- Hoş geldin Ayrılığa: Rock tarzı aşk şarkılarıyla ünlenmiş Kolpa grubu, popun marjinal kızı Ece Seçkin ile bir araya gelmiş. Ayrı ayrı severek dinlediğim bu iki ismin birleşmesinden de rock soundlu bir pop şarkısı çıkmış. Giderli aşk şarkılarına inat giderli ayrılık şarkısı meydana gelen ‘Hoşgeldin Ayrılığa’ adlı şarkının klibi de iddialı olmuş.

Sürpriz isimler sürpriz projeler

Bergüzar Korel’den Sezen Şarkıları: Oynadığı dizilerde kimi zaman sesinin güzelliğini izledik Bergüzar’ın. Yumuşacık bir yorumu var. Güzel tepkiler almış olacak ki zihinsel engelli çocuk ve ailelerine destek olan Tomurcuk Vakfı’na gelir amaçlı Aykut Gürel direktörlüğünde bir albüm çıkarıyor. Sezen Aksu şarkılarını caz yorumuyla okuyan ünlü oyuncunun albümünü çok merak ediyorum. Tabii ki büyük bir şarkıcı performansı beklemiyoruz ondan. Cesaret örneği göstererek yardım amaçlı bu albümü hazırlaması benim çok hoşuma gitti. Kendisi içinde güzel bir tecrübe olduğuna eminim.
Yasemin Kozanoğlu kaldığı yerden devam: Zamanında magazin programlarından adı eksik olmayan sosyetik güzel Yasemin Kozanoğlu uzun süredir yurtdışında yaşıyor ve Türkiye’de esamesi okunmuyordu. Onu tam unutmuşken bomba bir projeyle ülkeye dönüyormuş. 12 parçalık bir albüm hazırlayan Yasemin bir büyük heyecanı da şarkılardan birinin tamamen kendisine ait olması. Bu da senenin sürpriz albümlerinden biri olacak belli ki.

<p> </p>

İsrail'e karşı uluslararası denge nasıl sağlanır?

Siyah-beyaz mutluluk... Beşiktaş'ta kupa sevinci

İstanbul'da kısıtlama öncesi trafik yoğunluğu yaşandı

Rus donanmasına ait savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti