• $31,1264
  • €33,8324
  • 2032.69
  • 9377.47
9 Aralık 2023 Cumartesi 09:59 | Son Güncelleme:

59 yaşındaki Sinan Özen: Gençlik sırrımı açıklarsam ortalık karışır

59 yaşındaki Sinan Özen: Gençlik sırrımı açıklarsam ortalık karışır
AKŞAM - RÖPORTAJ: YASEMİN İLAN

"59 yaşındayım ama 26 yaş küçük eşimden daha genç görünüyorum." diyen Sinan Özen yüz gerdirdiği iddialarını yalanladı. Doğal kürler sayesinde genç görünümünü koruduğunu söyleyen sanatçı Sinan Özen, "Formülleri anlatırsam sosyal medyada gelecek yorumlara tahammül edemem." dedi.

Müzik sektöründe 40 yıldır adından söz ettiren sanatçı Sinan Özen, Akşam Gazetesi Güneş Eki Haber Müdürü Yasemin İlan'a Akşam TV'ye özel açıklamalarda bulundu. 59 yaşında olmasına rağmen çok daha genç bir görüntüye sahip olan Sinan Özen estetik yaptırdığı iddialarını kesin bir dille yalanladı. Yüzünde hiçbir cerrahi işlem olmadığını söyleyen şarkıcı sadece göz kenarlarına ara sıra botoks yaptırdığını söyledi. Bu konuda üzerine çok gelindiğini söyleyen Özen, "Sosyal medyada diyorlar ki 'Sinan Özen artık estetik yaptırmasın!' Ya güzel kardeşim benim estetiğim falan yok. Allah'ını seviyorsanız peşin yargılı olmayın, bana yapılan haksızlık" dedi.

'ESTETİĞİ AZITTIN' DİYORLAR

"Genç ve bakımlı görünüme sahip olmak için pahalı kremler kullanır mısınız?" şeklindeki soru üzerine ünlü sanatçı şunları dile getirdi: "Hiç kullanmam zaten kremleri alsam da kullanmayı unuturum. Bazen zeytinyağı kullanırım, aslında doğal formüllerim var ama o konuya giremem. Salatalık soyup suratına koymak, kahve telvesi sürmek gibi şeyler değil bunlar. Güzellik sırlarım elbette var ama bana kalsın. Çünkü söylersem biliyorum sosyal medyada tartışma başlar, benim sayfama fotoğraflarımın altına olumsuz cümleler kurarlar, tahammül edemem ben şimdi onlara. Bu nedenle açıklamıyorum sırrımı ama estetik yok bunu bilin. "Sinan Özen de estetiği azıttı, çok abarttı" diyorlar "Biz senin eski halini seviyoruz" diyorlar buyur işte ben ne diyeyim, ne yapabilirim ki bakıyorum geçiyorum." Benim aynı şekilde kalmamdan rahatsız olanlar var."

'HERKES BANA MAŞALLAH DESİN'

"Bu insanlar şimdi şöyle düşünüyor 'Sinan Özen kaç sene önce sahnelerdeydi, biz o zamanlar çocuktuk, gençtik biz çöktük, onun şimdi bu halde olması mümkün değil" diyerek sözlerini sürdüren Sinan Özen, "Elbette ki mümkün, kendime iyi baktım, genetik de etkili. Öncelikle herkes bana bir maşallah desin. Bu yorumlara da üzülüyorum bilmenizi isterim" şeklinde konuştu.

TAÇSIZ PRENS'LE İDARE EDİYORUM

Kendisine 'taçsız kral' lakabını uygun gördüklerini bunun bile hak ettiği değeri göremediğinin ispatı olduğunu söyleyen Sinan Özen 'Bana müziğin Aşık Veysel'i denilmesini isterdim. Onun yolunda ilerliyorum. Sanat yolculuğumda bana köstek olmak isteyenler çok oldu, hep ilahi adaletle yoluma devam ettim' diye konuştu.

'SAÇI PROTEZ' DİYENLERLE MAHKEMELİĞİM

Yüzünde estetik işlem olmadığını ısrarla dile getiren Sinan Özen saçlarının da protez olduğunun iddia edildiğini hatta internet sitelerinde fotoğraflarının kullanılarak protez saç reklamı yapıldığını anlattı. Bu duruma da şaşırdığını söyleyen usta sanatçı "O internet sitelerini mahkemeye verdim, diğerler geri kalanları da vereceğim. Benim saçımın protez olduğunu söyleyip kendi YouTube kanallarında beni tanıtımlara koymuşlar, saçımın protez olduğunu söylüyorlar. Benim saçım kendi saçım evet ben göğsümü gere gere söylüyorum 59 yaşındayım. Benim sigaram, alkolüm yok. Allah'ımın lütfu, şükürler olsun. Bunun altında başka bir şey aramayın" dedi.

EŞİMDEN GENÇ GÖSTERİYORUM

"Ben eşimden daha genç görünüyorum" diyen Sinan Özen, eşiyle aralarındaki 26 yaş farkına hiçbir zaman takılmadıklarını dile getirdi. Özen "Aradaki o yaş farkı açıldıkça düşünsel anlamda çatışmalar oluyor. Toplumdaki yaş farkına olumsuz bakış açısı doğru aslında onu minimuma indirmek gerekiyor" dedi.

TİCARETTE TÖVBEM YOK! TİŞÖRT İŞİNE GİRDİM, 5 ADET SATTIM

Girişimci ruhu olduğunu söyleyen Sinan Özen "Şarkıcılığın yanı sıra hayatımın her döneminde ticaretle de uğraştım. Babamın sektörü inşaatla başladım sonrasında pide döner salonları açtım. Bu dönerciler piyasada yokken ben dönerin kralını yaptım, ben her şeyin en güzelini yaparım" dedi.

RÜYAMDA İNEKLER VARDI

Hayvancılık da yaptığını söyleyen Özen "Geceleri rüyamda ineklerim koyunlarım otluyor mööö, meee diye bağırıyorladı. Her gece rüyamda görüyordum ama yanımda yanlış kişilerle yola çıktım, hüsrana uğradım. Yapmaya teşebbüs edip yapmadığım başka işler de oldu tekstil yaptım kendi markam tişört ürettim, hepsi elimde kaldı. 20 bin ürettiğim tişörtten sadece beş tane satabildim. Geri kalanını eşe dosta dağıttım" diye konuştu.

ÇILGIN BİR GİRİŞİMCİYİM

Şarkıcı sözlerini şu şekilde noktaladı: "Oysaki tişörtlerim çok sağlamdı bir giyen on sene giyiyordu o kadar kaliteliydi ama kıymetini bilemediler, kimse almadı. 'Şöhretliyim ben yaparım o ürünü herkes alır' düşüncesi yanlış. Öte yandan benim ticarette tövbem yok, çok deli çılgın girişimci bir insanım!"

ŞÖHRET ÖZGÜRLÜKTEN ALIKOYDU

"Şöhret size ne kattı, sizden neler aldı?" şeklindeki soru üzerine Sinan Özen "Şöhret bana çok şey kattı, en güzeli dünyayı gezme fırsatı bulmuş olmam. Düşünsenize hem para kazanıyorsunuz hem de ülke ülke geziyorsunuz, herkese nasip olmayacak bir güzellik. 'Şöhret senden ne aldı?' dersiniz 'özgürlüğümü' aldı. Özgürlüğünüz kısıtlanıyor ama tabii özgürlükten ne anladığınız da önemli ben yine pazara, markete gittim yine gezdim, toplumun içinde oldum. Şöhretin o kısır döngüsünden çıkıp, o ateşten gömleği kendime giymeden normal hayatıma devam ettirmeyi başardım. Pembe düşlerin içinde kendimi kaybedecek hale gelmedim" dedi.

  • sinan özen
  • gençlik sırrı
  • yüz gerdirme
  • yasemin ilan
  • akşam tv
  • akşam yıldızı
Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı 15 gün ücretsiz!
Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı 15 gün ücretsiz!

Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı 15 gün ücretsiz!

Yunanistan'da gündemden düşmüyor... Türkiye'nin hamlesi komşuda panik yarattı
Yunanistan'da gündemden düşmüyor... Türkiye'nin hamlesi komşuda panik yarattı

Yunanistan'da gündemden düşmüyor... Türkiye'nin hamlesi komşuda panik yarattı

Heyecanlandıran gelişme! TÜBİTAK düğmeye bastı: Milli füze ve kitler düşmana korku verecek
Heyecanlandıran gelişme! TÜBİTAK düğmeye bastı: Milli füze ve kitler düşmana korku verecek

Heyecanlandıran gelişme! TÜBİTAK düğmeye bastı: Milli füze ve kitler düşmana korku verecek