• $ 6,8621
  • € 7,8334
  • 398.895
  • 117741
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
19 Temmuz 2019 Cuma 07:31 | Son Güncelleme:

90’lı yılların en ünlü isimlerindendi... '1 ay bitkisel hayatta kaldım'

90’lı yıllarda “Uhde”, “Unutursun Gönlüm” isimli şarkılarıyla tanıdığımız Seçil, 16 yıl aradan sonra müzik sektörüne yeniden dönüş yaptı. Sanatçı, ‘Demedi Deme’ isimli single çıkardı.

Erçin Dağ EYSEN

16 yıl sonra yeni single’ınızınla geri döndünüz. Neler hissediyorsunuz?

Çok heyecanlıyım tabii ki. Sanki ilk defa tanışacakmışız gibi değişik bir duyguya kapıldım. 16 yıl yani bir şarkı çıkaramamamın eksikliğini bu süre içinde çok yaşadım. Ama şimdi geri döndüm ve çok mutluyum.

Şarkı nasıl doğdu? 

Menajerim ve aynı zamanda yapımcım Ossi Müziğin sahibi sevgili Hakan Eren, şarkıyı dinletti. Eren’e hep”90’lar tadında bir şarkı olsa da okusam” diyordum. O da bana “Demedi Deme”yi besteletmiş. O anki duygularımı tarif edemem. Yaşadığım heyecanı siz düşünün.

Yeni şarkı yayınlamadınız ama sahne çalışmalarınız hep devam etti. Sizi özleyenler nerelerde izleyebilir?

İstanbul’da sahne alıyorum. Her cumartesi akşamı Nişantaşı’nda bir mekânda 70’ler, 80’ler, 90’lar konseptiyle dinleyicilerime unutamadıkları şarkıları söylüyorum. Yaz sezonu olmasına rağmen çok kalabalık geçiyor.  Beni çok özlemişler ve tabii ki o eski şarkılara inanılmaz bir özlem duyuyorlar, herkes hep bir ağızdan bana eşlik ediyor. 

90’lı yıllarda, en popüler olduğunuz günlerde birden bire sessizliğe büründünüz. Sonra çok ciddi sağlık problemleri yaşadığınızı öğrendik. 

Evet sıkıntılı zamanlar yaşadım. Atlatması çok zordu. 1 ay bitkisel hayatta yaşam mücadelesi verdim. Yoğun bakımda kaldım. Viral Ansafalit yani beyin zarı iltihabı geçirdim. Bu da bende kalıcı olarak epilepsiyi bıraktı arkasından. Dört defa başka hastalıklardan dolayı ameliyat geçirdim ama çok şükür şimdi çok iyiyim ve Allah sıhhat verdiği sürece eksik kalan her şeyi tamamlamak istiyorum.

Küllerinizden doğdunuz dersek, yanlış olmaz sanırım. 

Evet, gerçekten de öyle. Küllerime bir kıvılcım gerekiyordu alev alması için “Demedi Deme” o kıvılcım oldu. 

KÜLLERİMDEN DOĞDUM 

UHDE SEÇİL DENMESİNİ YADIRGAMADIM 

Aradan yıllar geçmesine rağmen herkes sizi “Uhde Seçil” olarak tanıyor. Şimdi geçmişe dönüp baktığınızda o şarkınız için neler söylersiniz?

Evet, şarkının adı ismimin önüne geçti ve herkes sonrasında bana “Uhde Seçil” demeye başladı. İlk başlarda yadırgadım ama demek ki insanlar böyle sevdiler, böyle hitap etmek istiyorlar bana diye düşündüm sonra kendim de sevdim lakabımı. Bence bu bir ayrıcalık diye düşünüyorum.

Piyasalarda bu hafta... Konut satışları rekor kırdı!

Piyasalarda bu hafta... Konut satışları rekor kırdı!

Kum taneleriyle milletin '15 Temmuz' destanını anlattı

Kum taneleriyle milletin ''15 Temmuz'' destanını anlattı

13 Temmuz reyting sonuçları açıklandı!

13 Temmuz reyting sonuçları açıklandı!

15 Temmuz 2020 burç yorumları! Hangi burçlar güne enerjiyle başla

15 Temmuz 2020 burç yorumları! Hangi burçlar güne enerjiyle başlayacak?