• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
25 Mart 2021 Perşembe 09:36 | Son Güncelleme:

Prof. Dr. Sumru Altuğ kimdir? AK Parti MKYK üyesi Sumru Altuğ aslen nereli, kaç yaşında?

Prof. Dr. Sumru Altuğ kimdir" AK Parti MKYK üyesi Sumru Altuğ aslen nereli, kaç yaşında"

Sumru Altuğ, AK Parti MYKY yeni üyeleri arasında yer alıyor. Dün AK Parti MKYK 7. Olağan Büyük Kongresi gerçekleştirildi. Listede yer alan isimlerde açıklandı. Mevcut liste 50 kişiden 75'e yükseltildi. Koç Üniversitesi'nde Ekonomi üzerine eğitimler vermektedir. Sumru Altuğ kimdir, kaç yaşında? AK Parti MKYK üyesi Prof. Dr. Sumru Altuğ nereli?

Sumru Altuğ, dün düzenlenen AK Parti MYKY yeni üyeleri arasında yer aldı. Kongrede Başkan Recep Tayyip Erdoğan 2023 manifestosu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. MKYK üye sayısı 50'den 75'e yükseltildi. Yeni liste içinde bulunan isimler arasında yer alan Sumru Altuğ kimdir, kaç yaşında? AK Parti MKYK üyesi Prof. Dr. Sumru Altuğ nereli?

SUMRU ALTUĞ KİMDİR?

Sumru Altuğ, Prof. Dr. Sumru Altuğ, Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi. Yaklaşık 11 yıldır Bu fakültede görev yapıyor. Ayrıca, Koç Üniversitesi'nin TÜSİAD ile ortak kurduğu Ekonomik Araştırmalar Forumu'nun da direktörü.

Prof. Sumru Altuğ lisans derecesini aldı. 1978 ve 1980'de Pittsburgh Üniversitesi'nden Ekonomi dalında yüksek lisans ve 1985'te Carnegie-Mellon'dan Ekonomi dalında doktora derecesini aldı. 2002-2018 yılları arasında Koç Üniversitesi'nde İktisat Profesörü olarak görev yaptı. bundan önce 1999–2002 yılları arasında Birleşik Krallık'ta Durham ve York Üniversitelerinde profesör pozisyonlarında bulundu. 1984-1994 yılları arasında Minnesota Üniversitesi'nde yardımcı doçent olarak atandı, burada yüksek lisans öğretmenliği, yüksek lisans süpervizörlüğü yaptı ve 1994-1995 yılları arasında Minnesota Süper Bilgisayar Enstitüsü Bilimsel Hesaplama Yüksek Lisans Fakültesi'nde görev yaptı. 1988-1989 ve 1991-1992 yıllarında Wisconsin Üniversitesi ve Duke Üniversitesi'nde ve 1994-1995'te VPI ve SU'da misafir yardımcı doçent atamaları yaptı. 1997'den beri Londra, Birleşik Krallık'taki Ekonomi Politikası Araştırma Merkezi'nde Araştırma Görevlisi olarak görev yapmaktadır ve 2013 Sonbaharında Budapeşte Merkez Avrupa Üniversitesi'nde, 2014 Sonbaharında Hong Kong Şehir Üniversitesi'nde ve Mizuho Menkul Kıymetler Profesörü olarak ziyaret randevuları almıştır.

Araştırma alanları dinamik makroekonomik analiz, iş çevrimleri ve yapısal ekonometri alanındadır. Yayınlanmış çalışması, döngüsel dalgalanma modellerinin ekonometrik analizini, tam pazarlar altında zamanlararası tüketim ve emek modellerinin yanı sıra çeşitli teorik ve ampirik yatırım, iş döngüleri ve büyüme modellerini içermektedir. En iyi ve alan ekonomi dergilerinde makaleler yayınladı ve makroekonomi ve finans alanlarında beş metnin ortak yazarı veya ortak editörlüğünü yaptı. 2000-2003 yılları arasında Economic Journal'da Yardımcı Editör olarak görev yaptı ve 2000-2002 yılları arasında Birleşik Krallık'ta Ekonomi ve Araştırma Konseyi'nde (ESRC) Siyaset, Ekonomi ve Coğrafya (PEG) Araştırma Koleji üyesi olarak görev yaptı. 2016 yılında Koç Üniversitesi'nde üniversite çapında Üstün Fakülte Ödülü'ne ve 2017 yılında Türkiye Teknoloji ve Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından Sosyal Bilimler Bilim Ödülü'ne layık görüldü. Son araştırmaları, belirsizlik ve belirsizlikten kaçınmanın iş çevrimleri üzerindeki rolü, Rusya ve Türkiye için belirsizlik altında yatırım ve finansman kısıtlamaları ve gelişmekte olan ekonomiler için rastlantısal ve öncü finansal göstergeler geliştirme gibi konuları kapsıyor.

Ayşe Böhürler kimdir, kaç yaşında? AK Parti MKYK üyesi Ayşe Böhürler kaç yaşında?

Derya Yanık kimdir, kaç yaşında? AK Parti MKYK üyesi Derya Yanık nereli?

  • Sumru Altuğ
  • Sumru Altuğ kimdir
  • ak parti mkyk üyesi Sumru Altuğ
  • Sumru Altuğ nereli
  • Sumru Altuğ kaç yaşında
<p>Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile görüşmesinde ger

Dendias provokasyon için mi geldi?

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı

Bozuk parayla öyle bir şey yaptı ki görenleri hayrete düşürdü