• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
25 Mart 2021 Perşembe 09:34 | Son Güncelleme:

AK Parti MKYK üyesi Derya Yanık aslen nereli? Derya Yanık kimdir, kaç yaşında?

AK Parti MKYK üyesi Derya Yanık aslen nereli" Derya Yanık kimdir, kaç yaşında"

Derya Yanık, AK Parti MKYK üyesi olarak gösterildi. Bugün düzenlenen kongre sonrasında açıklanan MKYK isim listesi merak konusu oldu. AK Parti İstanbul Kurucu İl Yönetim Kurulu üyesi olan Yanık, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan AK Parti MKYK üyesi Derya Yanık aslen nereli? Derya Yanık kimdir, kaç yaşında?

Derya Yanık, MKYK üyesi olan isimler arasında ön plana çıktı. Bugün Ankara'da AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi düzenlendi. Mevcut liste 75'e yükseltildi. Kamuoyunun önemli isimleri arasından yer alan Yanık, AK Parti İstanbul Kurucu İl Yönetim Kurulu'dur. AK Parti MKYK üyesi Derya Yanık aslen nereli? Derya Yanık kimdir, kaç yaşında?

DERYA YANIK KİMDİR?

Derya Yanık, 1972 yılında Kadirli'de doğdu. İlköğrenimini Kadirli'de, orta ve lise öğrenimini Adana Anadolu Lisesi'nde tamamladı. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Aralık 1996 itibariyle İstanbul Barosu'na bağlı olarak Avukatlık Stajını tamamladı. Aynı tarihten bu yana serbest avukat olarak çalışmaktadır.

İnsan hakları, aile hukuku, çocuk ve kadın hakları alanlarıyla ilgili pek çok sivil toplum çalışmasında yer aldı. Çeşitli basın-yayın organlarında muhtelif tarihlerde mesleki, edebi ve siyasi yazı ve çalışmaları yayınlanmış ve yayınlanmaktadır.

AK Parti, İstanbul Kurucu İl Yönetim Kurulu üyesi olup 2004-2014 yılları arasında 5 ve 6. Dönem İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yapmıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hukuk Komisyonu Başkanlığı, AKPARTİ Grup Sözcülüğü görevlerini ifa etmiştir. Öğrencilik yıllarından bu yana sivil toplum çalışmalarının içinde olan Yanık, Kadın ve Demokrasi Derneği'nin yanı sıra pek çok başkaca dernek ve vakıfta üye, yönetim kurulu üyesi ve istişare kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Ayşe Böhürler kimdir, kaç yaşında? AK Parti MKYK üyesi Ayşe Böhürler aslen nereli?

Sumru Altuğ kimdir, kaç yaşında? AK Parti MKYK üyesi Sumru Altuğ nereli?

  • Derya Yanık
  • Derya Yanık kimdir
  • Derya Yanık nereli
  • Derya Yanık kaç yaşında
  • ak parti mkyk üyesi Derya Yanık
<p>Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile görüşmesinde ger

Dendias provokasyon için mi geldi?

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı

Bozuk parayla öyle bir şey yaptı ki görenleri hayrete düşürdü