• $7,3656
  • €8,9089
  • 410.826
  • 1528.82
28 Ocak 2021 Perşembe 15:57 | Son Güncelleme:

Sınavda "Tayyip'e sor" şıkkı skandalı... Fakülte Dekanı: "Gerekli yaptırımları uygulayacağız"

Sınavda "Tayyip'e sor" şıkkı skandalı... Fakülte Dekanı: "Gerekli yaptırımları uygulayacağız"

Marmara Üniversitesi'nde yapılan bir sınavda Başkan Erdoğan'ı hedef alan skandal ifadelerin yer aldığı ortaya çıktı. Konuya ilişkin açıklama yapan Fakülte Dekanı Prof. Dr. Çelik, "Soruşturma sonucunda gerekli gerekli yaptırımları uygulayacağız" dedi.

Marmara Üniversitesi’nde yapılan İngilizce ağırlıklı Ekonomiye Giriş dersinin sınavında, Başkan Erdoğan'ı hedef alan skandal ifadelerin yer aldığı ortaya çıktı. 

24 TV'ye konuşan Marmara Üniversitesi İktisat Fak. Dekanı Prof. Dr. Sadullah Çelik, sınav sorumlusu hocaya soruşturma açıldığını ifade ederek, şunları söyledi:

"Ben kendisine soruşturma açıldığı yönünde telefonla bilgi verdim. Ve kendisi soruşturma için çağrıldı, soruşturma şu anda devam ediyor. Soruşturma sonucunda da biz gerekli yaptırımları uygulayarak, hocanın ilgili konuda nasıl bir görüş alırlarsa, soruşturma komisyonumuz bunu biz yönetim kurulunda değerlendirip kendisine gerekli yaptırımları uygulayacağız. Ve böylece nihayette inşallah böyle nahoş durumlarla karşılaşmayacağız." 

Başkan Erdoğan'a hakaret edildiği anlaşılan sorularda, "Tayyip'e sor" ve "Tayyip her zaman kazanır" gibi saygısız ifadeler kullanıldı.

SORUŞTURMA SÜRECİ

Soruşturma sürecine ilişkin de bilgi veren Prof. Dr. Sadullah Çelik, "Bu konuda çok hızlı davranacağız. Biz asla Cumhurbaşkanımızın adının sınavlarda böyle nahoş şekillerde görülmesini istemeyiz. Bunu en kısa sürede biz sonuçlandıracağız. Bu tabii benim elimde olan bir şey değil biliyorsunuz, malum... Çünkü soruşturma komisyonu kurdum ben, idareciyim, soruşturma komisyonu bunun nihayetini yapacak. Süreç 15 gündür. 15 Kasım'da bize raporlarını verirler, biz de fakülte yönetim kurulu olarak kararımızı rektörlüğe iletiriz. Rektörlüğümüzde bunu sonuçlandırır." açıklamasında bulundu. 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret edildiği anlaşılan sorularda, "Tayyip'e sor" ve "Tayyip her zaman kazanır" gibi saygısız ifadeler kullanıldı.

Marmara Üniversitesi'nde öğrencilere yöneltilen final sınavı sorularında Başkan Erdoğan'a yönelik skandal ifadeler kullanılmasıyla ilgili soruşturma başlatıldı.

BAKAN VARANK'TAN SERT TEPKİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank skandal sınav sorusuna Twitter hesabından yaptığı paylaşımla sert tepki gösterdi. 

Bakan Varank, "Üniversiteleri bir bilim merkezi olarak değil de kokuşmuş ideolojilerinin arka bahçesi görenlerin eğitimden anladığı seviyesizlik ortada. Bu aşağılık politik ağzı rahatça kullanabilmek için hukuka uygun rektör atamalarını dahi militan eylemine çevirenlerin de asıl derdi budur!" dedi.

Başkan Erdoğan'ın ismi "yakışıksız şekilde kullanılmıştı... Skandal soru şıkkına soruşturma!

<p>Fenerbahçe transferlerden beklediği performansı alabildi mi?</p><p>Galatasaray'da Mustafa Muhamme

Süper Lig'de çetin mücadele devam ediyor

Düzce'de altyapı çalışması sırasında şans eseri bulundu!

Her yerde uyuyabilen vurdum duymaz insanlar

Endonezya'nın Sinabung Yanardağı'nda hareketlilik