• $7,362
  • €8,9057
  • 410.175
  • 1528.82
28 Ocak 2021 Perşembe 16:38 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan'ın ismi "yakışıksız şekilde kullanılmıştı... Skandal soru şıkkına soruşturma!

Başkan Erdoğan'ın ismi "yakışıksız şekilde kullanılmıştı... Skandal soru şıkkına soruşturma!
AA

Marmara Üniversitesi, Başkan Erdoğan'ın isminin sınavda "yakışıksız şekilde" kullanılmasının üzerine konuya ilişkin idari soruşturma başlattı. Rektörlükten yapılan resmi açıklamada öğrenciler üzerinde algı yaratılmaya çalışıldığına yönelik iddialar da kaydedildi.

Marmara Üniversitesi Rektörlüğü, Siyasal Bilgiler Fakültesinde yapılan final sınavındaki şıklarda, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın isminin "yakışıksız şekilde" kullanılmasıyla ilgili idari soruşturma başlattı.

AA'da yer alan habere göre, Marmara Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamada, İktisat Fakültesi İktisat Bölümünden bir öğretim elemanının, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 40/a maddesi ile görevlendirildiği Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde "Introduction to Economics I" dersinin final sınavını test olarak yaptığı belirtildi.

Açıklamada, "Final sınavındaki seçeneklerden bazılarında, Sayın Cumhurbaşkanımızın adına yakışıksız bir biçimde gönderme yapıldığı ve öğrenciler üzerinde algı yaratılmaya çalışıldığı iddiaları üzerine adı geçen hakkında derhal idari soruşturma başlatılmıştır." ifadelerine yer verildi.

Sınavda "Tayyip'e sor" şıkkı skandalı... Fakülte Dekanı: "Gerekli yaptırımları uygulayacağız"


Haberin Özeti

Marmara Üniversitesi Rektörlüğü, Siyasal Bilgiler Fakültesinde yapılan bir final sınavındaki şıklarda, Başkan Erdoğan'ın isminin "yakışıksız şekilde" kullanılmasına ilişkin idari soruşturma başlattı.

AÇIKLAMADAN
• "Final sınavındaki seçeneklerden bazılarında, Sayın Cumhurbaşkanımızın adına yakışıksız bir biçimde gönderme yapıldığı ve öğrenciler üzerinde algı yaratılmaya çalışıldığı iddiaları üzerine adı geçen hakkında derhal idari soruşturma başlatılmıştır."
<p>Türkiye, CHP'li belediyelerdeki çöp rezaletini konuşuyor. Nuh Albayrak, Maltepe'deki çöp toplama

CHP'de 'çöp' krizi ve Bülent Tezcan'ın 'Maltepe' yalanı

Düzce'de altyapı çalışması sırasında şans eseri bulundu!

Her yerde uyuyabilen vurdum duymaz insanlar

Endonezya'nın Sinabung Yanardağı'nda hareketlilik