• $7,8662
  • €9,4002
  • 447.23
  • 1328.73
17 Kasım 2020 Salı 17:47 | Son Güncelleme:

Elon Musk'un SpaceX'i görevi başardı: Uzay istasyonunda 27 saat sonra mutlu son

Elon Musk'un SpaceX'i görevi başardı: Uzay istasyonunda 27 saat sonra mutlu son
DHA

Elon Musk'ın SpaceX'e ait Dragon uzay aracı 4 astronot yolcusuyla birlikte 27 saatlik yolculuğun ardından Uluslararası Uzay İstasyonu'na kenetlendi. NASA astronotları Mike Hopkins, Victor Glover ve Shannon Walker ile Japonya Uzay Araştırma Ajansından (JAXA) Soichi Noguchi'yi ISS'te diğer astronotlar karşıladı.

Amerika Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) adına uçuş yapan Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX’e ait Dragon uzay aracı, 4 astronot yolcusuyla birlikte 27 saatlik yolculuğun ardından Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) kenetlendi.

DHA'da yer alan habere göre, SpaceX’in sahip olduğu Falcon 9 roketi ile birlikte fırlatılan Dragon uzay aracı, içinde 4 astronot ile Pazar günü NASA’nın Florida eyaletindeki Kennedy Uzay Merkezi’nden fırlatılmıştı. Dragon kapsülü 4 yolcusuyla birlikte, 27 saat süren bir yolculuktan sonra Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) kenetlendi.

BİLİMSEL ARAŞTIRMA YAPACAKLAR

NASA astronotları Mike Hopkins, Victor Glover ve Shannon Walker ile Japonya Uzay Araştırma Ajansından (JAXA) Soichi Noguchi’yi ISS’te diğer astronotlar karşıladı. Astronotların, bilimsel araştırmalar yapmak için ISS'de 6 ay kalacağı ifade edildi.

SpaceX Dragon uzay aracı, daha önce Mayıs ayında ilk kez NASA astronotları Robert Behnken ve Douglas Hurley’i ISS’ye götürmüştü.

Uzaya yolculuk başlıyor: NASA fiyatları duyurdu

SpaceX'e ait Dragon uzaya gönderildi

NASA'nın ekibi Türk'e emanet

<p>Fransa'da tepkilere neden olan, güvenlik güçlerinin görüntülerinin yayımlanmasını yasaklayan güve

Fransa'da sokaklar savaş yeri

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Yer siyah gök beyaz! Beşiktaş, zafer sarhoşu

Kadıköy'de ortalık böyle karıştı! Kare kare o anlar...