• $7,8584
  • €9,4096
  • 455.718
  • 1308.1
23 Ekim 2020 Cuma 13:57 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan: S-400 testleri yapıldı, yapılıyor

Başkan Erdoğan: S-400 testleri yapıldı, yapılıyor

Başkan Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı çıkışı gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Libya'daki ateşkes anlaşmasına ilişkin Erdoğan, "Üst düzeyde bir anlaşma değil. Güvenilirliği tartışmalı" ifadelerini kullandı. TürkMedya Ankara Temsilcisi Melik Yğitel'in gündeme getirdiği S-400 testleri ile ilgili de son noktayı koyan Başkan Erdoğan, "Testler, yapıldı, yapılıyor. ABD'nin yaklaşımı bizi bağlamaz." dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı çıkışı gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. TürkMedya Ankara Temsilcisi Melik Yğitel'in gündeme getirdiği S-400 testleri ile ilgili de son noktayı koyan Başkan Erdoğan, "Testler, yapıldı, yapılıyor. ABD'nin yaklaşımı bizi bağlamaz." dedi.

İşte Başkan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

"GÜVENİLİRLİĞİ TARTIŞMALI"

Libya'da şu anda bizim bildiğimiz, sizin de duyduğunuz gibi böyle bir anlaşmanın adımlarının atılmış olduğudur.

3 ay içinde Wagner gibi paralı askerlerin oradan çekilmesi ne derece sağlıklıdır bilemiyoruz.

En üst düzeyde darbeci Hafter tarafından temsilci burada bulunuyor.

Dolayısıyla bana göre çok da olabilecek gibi değil aynen işte Azerbaycan - Ermenistan arasında şu ana kadar verdikleri sözde durdular mı?

İşte oralarda yine ateşkes adımı atıldı, gece saat 00,00 itibariyle başlayacak dendiği halde bunlar yapılmadı. Üst düzeyde bir anlaşma değil. Güvenilirliği tartışmalı.

Temenni ederim ki burada öyle olmaz. Ve bu ateşkes kararına uyulur.

İSTANBUL'DA YENİ TEDBİRLER GÜNDEMDE Mİ?

Şu an itibariyle gerçekten İstanbul koronavirüs salgınında hemen hemen en önde gelen illerimizden bir tanesi.

Ve bu konuda bu mücadeleyi başta yazılı görsel medya olmak üzere sürdürmemiz lazım.

Ve bir de toplu mekanlardan ciddi manada kaçınmak gerekiyor. Yani bu toplu mekanlarda bulunmak, buralarda virüsün çok daha seri bir şekilde yaygınlaşmasını sağlıyor. Buna kendi evlerimiz de dahil. Mümkün olduğunca bu hassasiyeti gösterelim ki, evlerimizden misafirlerden korunmamız vs bunlara da dikkat edeceğiz.

Ve kendimize daha doğrusu dikkat etme noktasındayız. Şu anda Sağlık Bakanımız değişik illeri dolaşıyor, bugün Bursa'da.

"RUSYA KADAR TÜRKİYE'DE BÖLGEDE BARIŞ İSTİYOR"

Sayın Aliyev'in ifadesini kenara koymak mümkün değil. Yani burada eğer Rusya ne kadar burada çözüm için barış için yer almayı düşünüyorsa, Türkiye de en az Rusya kadar barış için yer alma hakkı olduğuna inanıyorum.

Azerbaycan diyor ki, eğer Ermenistan Rusya'yı teklif ediyorsa biz de Türkiye'yi teklif ediyoruz. Bu barış görüşmelerinde Türkiye Rusya ile beraber bulunmalı diyor. Aslında bu konuda Rusya'nın olumsuz bir yaklaşımı şu ana kadar benim kulağıma gelmedi.

Rusya'nın Türkiye ile ilgili olumsuz açıklamaları yok.

Şu ana kadar biz gerek Azerbaycan Ermenistan konusunda, gerek diğer konularda yani; Suriye'de müşterek bir çalışma içerisindeyiz. Libya ile ilgili müşterek çalışmalarımız oldu.

S-400'leri test ettik

"S-400 TESTLERİ DOĞRUDUR"

Test yapıldı doğrudur, halen yapılıyor. Amerika'nın bu yaklaşımı kesinlikle bizi bağlamaz. Biz elimizdeki bu tür imkanların testini yapmayacağız da neyi yapacağız? Bunu da biz kalkıp Amerika'ya soracak değiliz. Biz sadece S-400 değil, bunun dışında birçok hafif orta ağır silahlar... Bunların içerisinde Amerika'dan aldığımız silahlar da var. Bunların da testlerini yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.

Yunanistan'ın elinde S300'ler var. Bırakın test etmeyi kullanıyor. Buraya Amerika bir şey söylüyor mu?

Burada özellikle Rusya'ya ait bir silah olması demek ki bu beyefendileri rahatsız ediyor. Biz kararlıyız, yolumuza da aynı şekilde devam edeceğiz.

<p>Kovid-19 nedeniyle birçok yönden büyük değişimler yaşayan dünyanın salgın sürecinden aldığı dersl

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, TRT World Forum'da konuştu

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Konserve kutusundan mangal yaptı

Başkan Erdoğan, Kabine Toplantısı'na başkanlık etti.