• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
15 Nisan 2020 Çarşamba 10:31 | Son Güncelleme:

Bakan Albayrak son dakika açıklamaları

Bakan Albayrak son dakika açıklamaları

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak son dakika açıklamalarında bulundu. Bakan Albayrak "Gündemdeki konular ve Ekonomik İstikrar Kalkanı adımlarımız kapsamında gelinen noktaya ilişkin değerlendirmelerde bulunduk." diyerek sosyal medya hesabı üzerinden değerlendirmelerini paylaştı. Detaylar haberimizde..

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak son dakika açıklamalarında bulundu. Bakan Albayrak "Gündemdeki konular ve Ekonomik İstikrar Kalkanı adımlarımız kapsamında gelinen noktaya ilişkin değerlendirmelerde bulunduk." diyerek sosyal medya hesabı üzerinden değerlendirmelerini paylaştı. İşte detaylar... 

Ekonomik İstikrar Kalkanı son durum ne? Bakan Albayrak son dakika açıklamaları

Biz bize yeteriz Türkiye'm

SON DAKİKA BAKAN ALBAYRAK AÇIKLAMALARI

Bakan Albayrak: "Kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan veya ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlarımıza 3 ay, aylık 1170 lira maaş desteği sağlanacak."

"Kısa çalışma ödeneğine bugüne kadar 200 binden fazla firma, 2 milyondan fazla çalışan kapsamında başvuruda bulundu. 700 bini onaylandı."

"25 bin liralık destek finansmanına 290 bin esnaf başvurdu, 4 milyar 73 milyon lira finansman tahsis edildi."

"Bireysel destek paketine 4 milyon 200 binden fazla vatandaş başvurdu. 250 binden fazla vatandaşımıza 1,5 milyar lira tahsis gerçekleşti."

"İş'e Devam finansmanı için 66 bin 171 firma başvurdu, 34 bin 858'inin süreci sonuçlandı ve 29 milyar 558 milyon lira tahsis edildi."

"Kamu bankaları işletmelerin 20,5 milyar liralık, 795 bin vatandaşın da 40,6 milyar liralık kredi borcunu öteledi."

"Kamu bankaları vatandaşın yanında dururken, özel bankaların takındığı tavır bizleri üzmektedir. Onları da sürece davet ediyorum."

"Küresel ticaret için farklı mekanizmaların devreye alınmasını destekliyoruz. Bunun dışında hiçbir kurum ya da ülkeden talebimiz olmamıştır"

<p>İstanbul'da, terör örgütü DEAŞ'a yönelik 10 ilçede gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda 8 zanl

İstanbul'da terör örgütü DEAŞ'a operasyon: 8 gözaltı

Ankara'da barajlardaki su miktarı bir ayda yüzde yüz arttı

Çin'in kontrolden çıkan roketi ilk kez görüntülendi

Pençe-Yıldırım operasyonunda PKK'ya ait mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi