• $7,9511
  • €9,5062
  • 463.074
  • 1325.47
25 Ekim 2020 Pazar 09:16 | Son Güncelleme:

Sınavlar ertelendi mi? Okul sınavları nasıl, yüz yüze mi, nasıl olacak?

Sınavlar ertelendi mi"  Okul sınavları nasıl, yüz yüze mi, nasıl olacak"

Koronavirüs salgını nedeniyle geçtiğimiz dönem sınavlar yüz yüze yapılamamıştı. Okulların açılmasıyla birlikte kademelendirilmiş yüz yüz eğitim düzenlemesi yapıldı. Okul sınavları için de yüz yüze olup olmayacağı hakkında bir açıklama bekleyişi vardı. MEB sınavlar ile ilgili beklenen açıklamayı yaptı.

Yüz yüze eğitimin başlaması üzerine okul sınavları için alınacak karar da merak edilir oldu. Geçtiğimiz dönem sınavlar uzaktan şekilde yapılmıştı. MEB sınavlar ile ilgili aldığı kararı duyurdu.

OKUL SINAVLARI NASIL, YÜZ YÜZE Mİ OLACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı okullarda yapılacak olan sınavlara ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden bilgilendirme yaptı. Sınav süreçlerine ilişkin duyuruların okullar tarafından yapılacağını vurgulayan MEB, diğer haberlere itibar edilmemesi gerektiğinin de altını çizdi.

MEB'in açıklaması şu şekilde oldu:

"Öğrencilerimizin sınav süreçlerine ilişkin bilgilendirmeler okullarımız tarafından yapılacaktır. Lütfen, Bakanlığımız resmî kaynakları tarafından doğrulanmayan paylaşımlara itibar etmeyiniz."

MEB YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

MEB yüz yüze eğitimle ilgili olarak, "Resmi ve özel ortaokul 5. sınıflarda haftada 2 gün toplam 12 ders saati ( 2 gün, 6+6), imam hatip ortaokullarında ise haftada 2 gün toplam 14 ders saati (2 gün, 7+7 ) uygulanacak. Lise 9. sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati (2 gün, 8+8) yapılacak." açıklamasında bulundu.

MEB aynı zamanda, "Resmi ve özel ortaokul 5. sınıflarda haftada 2 gün toplam 12 ders saati ( 2 gün, 6+6), imam hatip ortaokullarında ise haftada 2 gün toplam 14 ders saati (2 gün, 7+7 ) uygulanacak. Lise 9. sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati (2 gün, 8+8) yapılacak." ifadelerini kullandı.

TRT EBA TV ilkokul, ortaokul, lise ders programı bu hafta nasıl? 26-30 Ekim EBA ders programı yayında!

<p>Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Azerbaycan ile Ermenistan arasında Rusya'nın

Azerbaycan Savunma Bakanlığı duyurdu: Azerbaycan ordusu Kelbecer'e girdi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

41 metrekarelik garajı muhteşem bir eve dönüştürdü

Dünyanın en pahalı şehirleri belli oldu!