• $7,843
  • €9,4261
  • 455.401
  • 1325.29
19 Kasım 2020 Perşembe 17:29 | Son Güncelleme:

Öğretmenler okula gidecek mi? Zümre öğretmen ne anlama geliyor?

Öğretmenler okula gidecek mi" Zümre öğretmen ne anlama geliyor"

Öğretmenler okula gidecek mi? sorusunun yanıtı binlerce öğretmen tarafından merakla araştırılıyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında 20 Kasım Cuma gününden 4 Ocak Pazartesi gününe kadar resmi, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetlerine uzaktan eğitim yoluyla devam edilecek. Destekleme ve yetiştirme kursları ve takviye kurslarında da bu süreçte yüz yüze eğitim yapılmayacaktır. 5580 sayılı özel öğretim kanunu kapsamındaki özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerindeki "bireysel eğitimler" yüz yüze gerçekleştirilebilecektir. Peki, öğretmenler okula gidecek mi?

20 Kasım Cuma gününden 4 Ocak Pazartesi gününe kadar resmi, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetlerine uzaktan eğitim yoluyla devam edilecek. Bakanlığa bağlı tüm okul öncesi kurumlar, kreşler, ilkokul, ortaokul ve liseler, özel eğitim okulları ve sınıfları, meslek liselerindeki uygulamalı dersler ile özel öğretim kursları da bu kapsamda olacak. Peki, öğretmenler okula gidecek mi? Zümre öğretmen ne demek?

ÖĞRETMENLER OKULA GİDECEK Mİ?

Bu süreçte öğretmenleri de çalışmalarını uzaktan sürdürecek olup uzaktan eğitim için okullarımıza gelerek bilgisayar ve kamera gibi araçlardan da yararlanabileceklerdir. Zümre öğretmenlerimiz ise uzaktan eğitim sürecini takip ve koordine etmek amacıyla haftada en az

1 gün okullarımıza geleceklerdir. Öğretmenlerimiz uzaktan eğitim sürecinde ek ders ücretlerini almaya devam edeceklerdir.

ZÜMRE ÖĞRETMEN NE DEMEK?

Zümre öğretmenler kurulu toplantısı, aynı sınıfları okutan branş ve sınıf öğretmenlerinden oluşur. Zümre öğretmenler kurulu toplantısı, eğitim öğretim yılı başında, ortasında ve sene sonu toplanır. İhtiyaç duyulduğu taktirde toplanır. Öğretmenler zümre toplantısında bilgi alışverişi yapar.

MEB Yüz Yüze Eğitime Ara Verilmesi Genelgesi yayınlandı! Uzaktan eğitim nasıl olacak?

<p>Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Azerbaycan ile Ermenistan arasında Rusya'nın

Azerbaycan ordusu Laçın iline giriş yaptı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Bu peynirlerin son kullanma tarihi yok

Konserve kutusundan mangal yaptı