• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
04 Nisan 2021 Pazar 14:12 | Son Güncelleme:

MSÜ 2021 sınav soru ve cevapları anahtarı: MSÜ cevap anahtarı yayınlandı!

MSÜ 2021 sınav soru ve cevapları anahtarı: MSÜ cevap anahtarı yayınlandı!

MSÜ (Milli Savunma Üniversitesi) sınava katılan adaylarda heyecanlı bekleyiş başladı. Adaylara Türkçe testinden 40, temel matematik testinden 40, sosyal bilimler testinden 20 ve fen bilimleri testinden 20 olmak üzere toplam 120 soru yöneltildi ve 135 dakika cevaplama süresi verildi. MSÜ 2021 sınav soru ve cevapları anahtarı ÖSYM'nin resmi sitesinde yayımlandı.

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2021-MSÜ), bugün 10.15'te binlerce adayın katılımıyla gerçekleşti. Sınavda adaylara, ortaöğretim düzeyinde, beş seçenekli çoktan seçmeli 120 sorudan oluşan bir test uygulandı. ÖSYM sınav soru ve cevaplarının yayımlandığını duyurdu. Adaylar MSÜ cevap anahtarına T.C Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişim sağlayacak.

MSÜ 2021 SINAV SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

04 Nisan 2021 tarihinde uygulanan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavının (2021-MSÜ) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının %10'u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

MSÜ SORU CEVAP ANAHTARI İÇİN TIKLAYINIZ

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 04 Nisan 2021 tarihinde saat 13.45'ten itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

MSÜ NEDİR?

Milli Savunma Üniversitesi, 31 Temmuz 2016 tarihinde Millî Savunma Bakanlığı'na bağlı olarak kurulan askerî yükseköğretim kurumu.12 Şubat 2017 tarihinde Hava Harp Okulunda yapılan törenle üniversitede eğitim ve öğretime başlanmıştır.

Üniversite bünyesinde Ankara'da Kara Harp Okulu, Tuzla'da Deniz Harp Okulu, Yeşilköy'de Hava Harp Okulu, Balıkesir'de Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu, Yalova'da Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu, İzmir'de Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu, Ankara'da Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu, Kara, Hava ve Deniz Harp Enstitüleri, Atatürk Stratejik Araştırmalar Enstitüsü, Müşterek Harp Enstitüsü, Fatih Harp Tarihi Araştırmaları Enstitüsü, Alparslan Savunma Birimleri Enstitüsü, Barbaros Deniz Bilimleri ve Mühendisliği Enstitüsü, Hezarfen Havacılık ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü ve Milli Savunma ve Güvenlik Enstitüsü yer alıyor.

MSÜ sınavında 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor mu? MSÜ sınav değerlendirmesi nasıl yapılıyor?

MSÜ sınavına girerken gerekli belgeler neler? MSÜ sınavına kalem ve silgi götürülür mü?

MSÜ 2021 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM MSÜ sınav sonucu için tarih verdi!

  • MSÜ soru kitapçığı
  • MSÜ soruları 2021
  • MSÜ cevap anahtarı
  • MSÜ soru ve cevapları
  • ne zaman açı
  • ösym MSÜ sınav soruları
<p>Kütahya'da Hanım Ç., bir süre önce uzaklaştırma kararı aldırdığı eski eşi tarafından iftar yemeği

Kütahya'da kan donduran olay: Eski eşi iftar yemeği sırasında bıçakladı

Bakanı Karaismailoğlu, Hasankeyf-2 Köprüsü Açılış Töreninde katıldı

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı