• $8,0239
  • €9,6213
  • 454.35
  • 1407.76
04 Nisan 2021 Pazar 10:03 | Son Güncelleme:

ÖSYM MSÜ sınav sonuç tarihi belli oldu! MSÜ 2021 sınav sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak?

ÖSYM MSÜ sınav sonuç tarihi belli oldu! MSÜ 2021 sınav sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak"

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ) için heyecanlı bekleyiş başladı Ölçme Yerleştirme ve Seçme Merkezi (ÖSYM) tarafından uygulanacak olan MSÜ, 4 Nisan'da günü tüm il merkezlerinde gerçekleştirilecek. Peki, MSÜ 2021 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM MSÜ sınav sonucu için tarih verdi. İşte tüm merak edilenler..

Üniversite eğitimini Milli Savunma Üniversitesi'nde tamamlamak isteyen binlerce aday yarın düzenlenecek olan sınava katılacaklar. 95 merkezde ve 81 il genelinde uygulanacak olan sınav için heyecanlı bekleyiş başladı. MSÜ 2021 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun yanıtı da merak konusu oldu. ÖSYM MSÜ sınav sonucu için tarih verdi...

MSÜ SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MSÜ 2021 sınav sonuçları ÖSYM takvimine göre 29 Nisan tarihinde erişime açılacak. Sınav sonuçları yalnızca sınavın yapıldığı yıl için geçerlidir. Bu sınavın sonuçları diğer yükseköğretim kurumlarına yerleştirme, yatay geçiş, dikey geçiş vb. işlemlerde kullanılamaz.

Adaylar sınav sonuçlarını; T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve ÖSYM mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

Sınavın ve sınav sonuçlarının geçerli sayılabilmesi için adayların bu kılavuzdaki tüm kurallara uyması zorunludur. Kurallara uymayan adayların sınavı geçersiz sayılır. Sınavdan sonra bile olsa bu kurallara uymadığı tespit edilen adayların sınav sonuçlarından doğan hakları geçersiz sayılacaktır.

MSÜ NEDİR?

Milli Savunma Üniversitesi, 31 Temmuz 2016 tarihinde Millî Savunma Bakanlığı'na bağlı olarak kurulan askerî yükseköğretim kurumu.12 Şubat 2017 tarihinde Hava Harp Okulunda yapılan törenle üniversitede eğitim ve öğretime başlanmıştır.

Üniversite bünyesinde Ankara'da Kara Harp Okulu, Tuzla'da Deniz Harp Okulu, Yeşilköy'de Hava Harp Okulu, Balıkesir'de Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu, Yalova'da Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu, İzmir'de Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu, Ankara'da Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu, Kara, Hava ve Deniz Harp Enstitüleri, Atatürk Stratejik Araştırmalar Enstitüsü, Müşterek Harp Enstitüsü, Fatih Harp Tarihi Araştırmaları Enstitüsü, Alparslan Savunma Birimleri Enstitüsü, Barbaros Deniz Bilimleri ve Mühendisliği Enstitüsü, Hezarfen Havacılık ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü ve Milli Savunma ve Güvenlik Enstitüsü yer alıyor.

MSÜ sınavında 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor mu? MSÜ sınav değerlendirmesi nasıl yapılıyor?

MSÜ 2021 kaç dakika sürecek? MSÜ sınavı saat kaçta başlayacak, kaçta bitecek?

MSÜ sınavına girerken gerekli belgeler neler? MSÜ sınavına kalem ve silgi götürülür mü?

MSÜ 2021 sınav soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak? MSÜ soru kitapçığı açıklanacak mı?

  • MSÜ sınav sonuçları
  • MSÜ 2021 sınav sonucu
  • MSÜ sonuçları ne zaman
  • sonuçlar ne zaman açıklanacak
  • ösym MSÜ sınav tarihi
  • MSÜ sonuç tarihi
<p>Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, 'Kanada'nın S/İHA'larımızın adeta destan yazdığı 'Karab

S/İHA'lar için ambargo tartışmaları

Kartal sahilinde görülen deniz salyası endişe yarattı

Türk ve İslam Eserleri Müzesi koleksiyonundan 150 eser beğeniye sunulacak

Irak'ın başkenti Bağdat'ta patlama: 1 ölü, 12 yaralı