• $8,1577
  • €9,6452
  • 498.174
  • 1146.81
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
25 Ağustos 2020 Salı 08:36 | Son Güncelleme:

MEB LGS 2. nakil yerleştirme sonuçları yayında! Lise 2. nakil tercih sonuçları 2020

MEB LGS 2. nakil yerleştirme sonuçları yayında! Lise 2. nakil tercih sonuçları 2020

LGS 2. nakil başvuruları 17-21 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirildi. 1. nakil sonuçları 17 Ağustos'ta açıklanmıştı. Liseye geçiş yapacak olan öğrenciler için sürecin büyük çoğunluğu tamalandı. Boş kontenjanların ilanı için bekleyiş sürerken LGS 2. nakil sonuçları da açıklandı.

LGS 2. nakil sonuçları için tarih, ÖSYM'nin sınav takviminde belirtilmişti. Yerleştirmeye esas 1. nakil başvuruları 10-14 Ağustos tarihleri arasında yapılmıştı. Sonuçlar ise 17 Ağustos'ta açıklandı. LGS 2. nakil sonuçları açıklandı. Şimdi ise boş kontenjanların duyurusu yapılacak ve hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için başvurular alınmaya başlayacak.

LGS 2. NAKİL SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

LGS 2. NAKİL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

LGS 2. nakil sonuçları açıklandı. ÖSYM'nin güncel sınav takvimine göre, sonuçların açıklanmasının ardından boş kontenjanların duyurusu da yapılacak.

LGS'de yerleşemeyen öğrenciler ne yapacak? Lise boş kontenjan 2020 listesi!

LGS NAKİL BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Yerleştirmeye esas nakiller, “Tercih ve Yerleştirme Takviminde” belirtilen tarih ve sürelerde 2 (iki) dönemde yapılacak. Her dönemde; Merkezî Sınav Puanı ile öğrenci alan okullar için enfazla 3 (üç), yerel yerleştirmeyle öğrenci alan okullar için en fazla 3 (üç), pansiyonlu okullar için de en fazla 3 (üç) okul tercihi yapılabilecek.

Lise kayıtları ne zaman yapılacak? Lise kayıtlarının son günü ne zaman, gerekli belgeler neler?

Merkezi sınav puanı ile öğrenci alan okullara, yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara ya da pansiyonlu okullara yerleşen öğrencilerden okul değiştirmek isteyenlerin, yerleştirmeye esas nakil döneminde tekrar yerel yerleştirme ile öğrenci alan okulları tercih etme zorunluluğu bulunmayacak.

Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara tercihte bulunan ve ilk yerleştirmede tercihine yerleşen öğrencilerin, yerleştirmeye esas nakil tercih dönemlerinde Kayıt Alanından okul ve farklı tür tercih etme zorunluluğu bulunmayacak. Ancak, tercihlerine yerleşemeyen öğrenciler, yerleştirmeye esas nakil tercihlerinde ilk 2 (iki) okulu Kayıt Alanından seçmek şartıyla en fazla 3 (üç) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 2 (iki) okul seçilebilecek.

<p>Editör: Ezgi Aşık <a href='mailto:ezgi.asik@turkmedya.com.tr'>ezgi.asik@turkmedya.com.tr</a></p><

Cephe hattında son durum

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İsviçre'den bisikletleriyle yola çıkan iki turist Kırklareli'ne ulaştı

Kış ayında virüse karşı 5 önlem