• $7,4837
  • €9,0388
  • 442.101
  • 1556.77
25 Aralık 2020 Cuma 11:45 | Son Güncelleme:

KPSS ortaöğretim branş sıralaması 2020 açıklandı! ÖSYM Branş bazında sıralama ekranı burada

KPSS ortaöğretim branş sıralaması 2020 açıklandı! ÖSYM Branş bazında sıralama ekranı burada

KPSS ortaöğretim branş bazında sıralamalar açıklandı. 22 Kasım tarihinde gerçekleşen KPSS ortaöğretim sınav sonuçları ÖSYM tarafından duyuruldu. Adaylar sınav sonuçlarının ardından tercihlerini yapacak. Peki, KPSS ortaöğretim branş bazında sıralama ekranı haberimizde.

KPSS ortaöğretim branş bazında sıralamasının ne zaman açıklanacağı yapılan aramalar arasında yer aldı. Dün Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından Kasım ayında düzenlenen KPSS ortaöğretim sınav sonuçları açıklandı. Sınava katılım sağlayan kişiler branş bazında sıramaları görüp karşılaştırma yapmak için KPSS ortaöğretim branş bazında sıralamalar sizlerle...

KPSS ORTAÖĞRETİM BRANŞ BAZINDA SIRALAMA AÇIKLANDI

KPSS ortaöğretim branş bazında sıralamalar açıklandı.

2020 Kamu Personel Seçme Sınavına (2020-KPSS Ortaöğretim) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

KPSS ORTAÖĞRETIM BRANŞ BAZINDA SIRALAMALAR İÇİN TIKLAYIN

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibariyle aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Adayların branş bazında sıralamaları incelerken göz önünde bulundurması gerekenleri içeren teknik açıklama metnine aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.

BRANŞ BAZINDA SIRALAMALAR NEDİR?

ÖSYM'den yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibariyle aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır."

KPSS ortaöğretim zabıta alımı 2020: KPSS ortaöğretim zabıta puanları açıklandı mı?

<p>AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Kübranur Uslu, İBB Meclisi’nde CHP'nin

İBB Meclisi'nde CHP'yi susturan konuşma: Gerçekten bıktım, bıktık!

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Haftanın yalanları

Bu besin vücuttaki tüm iltihabı kurutuyor!