• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
27 Şubat 2021 Cumartesi 12:22 | Son Güncelleme:

İstanbul Valiliği yüz yüze eğitim açıklaması: İstanbul'da okullar açılacak mı, ne zaman açılacak?

İstanbul Valiliği yüz yüze eğitim açıklaması: İstanbul'da okullar açılacak mı, ne zaman açılacak"

İstanbul Valiliği son dakika yüz yüze eğitim açıklamasında bulundu. Kademeli normalleşme çerçevesinde il bazında kararların alınması beklenirken, İstanbul'da okullar açılacak mı? sorusu bu açıklamayla yanıt buldu. Peki, İstanbul'da okullar ne zaman açılacak? İşte İstanbul Valiliği son dakika açıklaması...

İstanbul'da okullar açılacak mı? sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından merak edilmeye başladı. Okulların 1 Mart itibarıyla yüz yüze eğitime geçmesi kararının ardından il bazında alınacak düzenlemeler heyecanla bekleniyor. İstanbul Valiliği ise son dakika açıklamasında bulunarak İstanbul'da okullar açılacak mı? sorusunun yanıtını verdi.

İstanbul Valiliği, 1 Mart itibarıyla koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yeni bir sürece girileceğini ve bu süreçte eğitim öğretim kurumlarında 1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınacak kararlar doğrultusunda yeni adımlar atılacağını belirtti.

İSTANBUL VALİLİĞİ YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

"Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 1 Mart sonrasında yeni bir sürece girileceği ve bu süreçte salgının seyrinin il bazlı takibinin yapılarak uygulanacak tedbirlerin de buna göre belirleneceği kamuoyunun malumudur.

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlere göre yapılan değerlendirme çerçevesinde 4 ayrı risk grubu (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) tespit edilerek bu risk gruplarına göre uygulanacak tedbir seviyelerinin Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde kararlaştırılabileceği değerlendirilmektedir.

İçişleri Bakanlığımızın 26 Şubat tarihli Genelgesiyle 1 Mart günü Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanacak Kabine'de yeni kararlar alınıncaya kadar mevcut tedbirlerin uygulanmaya devam edilmesi gerektiği bildirilmişti.

Kabine Toplantısında eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (15 Şubat'tan bu yana uygulanan; birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılması, 22 Ocak'tan beri uygulanan; 8. ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibariyle başlanabilecektir.

1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunulduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır."

Ankara Valiliği yüz yüze eğitim açıklaması! Ankara'da okullar ne zaman açılacak?

<p>Belarus'ta askeri darbe planladığı iddia edilen kişilerin videosu ortaya çıktı. Belarus'ta gizli

Belarus'ta gizli kamera ile kayda alındı: 1 numaralı görevin onu ortadan kaldırmak

Bakanı Karaismailoğlu, Hasankeyf-2 Köprüsü Açılış Töreninde katıldı

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı