• $8,1944
  • €9,7581
  • 456.981
  • 1393.24
28 Şubat 2021 Pazar 10:11 | Son Güncelleme:

Ankara'da okullar açılacak mı? Ankara'da okullar ne zaman açılacak?

Ankara'da okullar açılacak mı" Ankara'da okullar ne zaman açılacak"

Ankara Valiliği yüz yüze eğitim için son durum açıklamasında bulundu. Ankara'da okullar açılacak mı? Ankara'da okullar ne zaman açılacak? sorusunun yanıtını veren valilik, eğitim ve öğretime yönelik düzenlemelerin 4 ayrı risk seviyesine göre belirleneceğini belirtti. Ankara Valiliği son dakika okullar açıklaması haberimizde...

Ankara'da okullar açılacak mı? sorusunun yanıtını merak eden vatandaşlar yapılan son açıklamaları takip ediyorlar. Ankara Valiliği ise eğitim ve öğretime yönelik düzenlemelerin 4 ayrı risk seviyesine göre belirleneceğini bildirdiği bir duyuru yaptı. Peki, Ankara'da okullar ne zaman açılacak?

Son dakika açıklama yapan Ankara Valiliği 1 Mart pazartesi günü yapılacak Kabine Toplantısı'nda eğitim ve öğretime yönelik düzenlemelerin 4 ayrı risk seviyesine göre belirleneceği belirtilerek, "Bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibarıyla başlanabilecektir" açıklaması yapıldı.

İstanbul Valiliği yüz yüze eğitim açıklaması: İstanbul'da okullar açılacak mı, ne zaman açılacak?

ANKARA VALİLİĞİ YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

"Kabine Toplantısı'nda eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (15 Şubat'tan bu yana uygulanan birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim bazlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibarıyla başlanabilecektir.

1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde alınan kararlar çerçevesinde her ilimiz içerisinde bulunduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır."

<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü