• $8,2832
  • €9,692
  • 497.465
  • 1126.99
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
01 Eylül 2020 Salı 10:06 | Son Güncelleme:

E-okul kayıt sorgulama ekranı 2020: Çocuğum hangi okula - liseye gidecek?

E-okul kayıt sorgulama ekranı 2020: Çocuğum hangi okula - liseye gidecek"

Bu sene 1. sınıfa başlayan ve 5. sınıfa geçen öğrenciler ile liseye başlayacak olanlar hangi okulda kayıt yaptıracakları E-okul'dan sorgulanabiliyor. Ayrıca lise yerleştirme sonuçları da yine E-okul sayfasından yapılabiliyor. E-okul kayıt sorgulama sisteminden öğrencinin T.C. kimlik numarası, doğum tarihi ile istenilen diğer bilgilerin de girilmesi ile okuyacağı okul sorgulaması yapılabiliyor.

MEB LGS komisyon yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile lise yerleştirmeleri tamamlanmış oluyor. Sonuçları sorgulamak isteyen ve hangi okula kayıt yaptıracağını öğrenmek isteyen öğrenciler ve velilerin araştırmaları hız kazandı. Sorgulama işlemi e-okul sayfasından yapılabiliyor. E-okul'a T.C. kimlik numarası, doğum tarihi ile istenilen diğer bilgilerin yazılması ile giriş yapılabiliyor.

E-OKUL KAYIT SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN

ÇOCUĞUM HANGİ OKULA GİDECEK?

E-okul kayıt sorgulama sisteminden öğrencinin T.C. kimlik numarası, doğum tarihi ile istenilen diğer bilgilerin de girilmesi ile okuyacağı okul sorgulaması yapılabiliyor.

Yeni eğitim-öğretim yılında bütün resmi okullarda eğitim görecek olan okul öncesi, 1'inci ve 5'inci sınıf öğrencilerin okul kayıtları ikametgah bilgileri esas alınarak e-Okul sistemi üzerinden yapılıyor.

Kaçıncı sınıflar okula gidecek? 1. ve 2. sınıflar okula gidecek mi?

Buna göre veliler, Millî Eğitim Bakanlığının http://e-okul.meb.gov.tr internet adresi üzerinden çocuklarının yerleştirildiği okulun hangi okul olduğunu öğrenebiliyor.

Ayrıca, ilkokula başlama yaşını da sorgulamak isteyen veliler "2020-2021 Öğretim Yılı Okul Öncesi - İlkokul - Ortaokul e-Kayıt Sonuçları" ekranını kullanabiliyor.

Uzaktan eğitim ders saatleri nedir? EBA 31 Ağustos uzaktan eğitim ders programı açıklandı mı?

2020-2021 öğretim yılı e-Kayıt uygulaması sonucu adres bilginize göre Anasınıfı, İlkokul 1. sınıf veya Ortaokul 5. sınıfa kayıt yaptırmanız gereken okulu görmek için tıklayın.

2020-2021 Öğretim Yılı Okula Başlama Yaşı Hesaplama için tıklayın.

OKUL KAYIT TARİHLERİ BELLİ OLDU MU?

Okul kayıtları sorgulama ekranı açıldı. Kayıtlarla ilgili bilgiler e-okul ekranından takip edilebiliyor.

LGS sonuçları 16 Temmuz'da açıklandı. LGS kayıt sürecine ilişkin takvim LGS tercih ve yerleştirme kılavuzunda yer aldı. Buna göre LGS için tercihler 20 Temmuz'da başladı, yerleştirme sonuçları ise 10 Ağustos 2020 tarihinde açıklanmıştı. LGS 2. nakil yerleştirme sonuçları ise 24 Ağustos'ta erişime açıldı. LGS komisyon sonuçları ise 28 Ağustos'ta erişime açılıyor.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 2020-2021 eğitim öğretim dönemi pandemi nedeni ile 31 Ağustos'ta uzaktan eğitim ile açılıyor. Okullarda yüz yüze eğitim için verilen tarih ise 21 Eylül. Bu tarihte öğrencilerin, öğretmenlerin ve tüm okul çalışanlarının sağlıkları gözetilerek okulların açılması için gerekli çalışmalar yapılıyor. 

Hibrit eğitim ne demek? Üniversitelerde hibrit eğitim mi olacak?

<p>Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türkiye Cumhuriyeti'nin 97'nci kuruluş yıl dönümünü, hazırladığı v

MSB'den cumhuriyetin 97. yılına özel video

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıl dönümü Türkiye'nin dört bir yanında böyle kutlanıyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları