• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
21 Şubat 2021 Pazar 21:27 | Son Güncelleme:

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ALES sonuçları için tarih belli mi?

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak" ALES sonuçları için tarih belli mi"

ALES 21 Şubat Pazar günü itibarıyla gerçekleştirildi. Binlerce adayın ter döktüğü sınav neticesinde akademik kariyer yapmak isteyenler hedeflerine doğru bir adım atmış oldu. ALES sonuçları ÖSYM tarafından sınavdan belirli bir süre sonra duyuruluyor. Sonuçlarını öğrenen adaylar lisansüstü eğitime giriş hakkı kazanıp kazanamadıklarını öngörebiliyorlar. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak, tarih belli mi?

ALES'in tamamlanmasının ardından sonuçlar için heyecanlı bekleyiş başladı. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebilecekler. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte tüm detaylar...

ÖSYM GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ!

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ALES pandemi koşulları sebebiyle ertelenen sınavlar arasında yer alıyordu. ÖSYM sınav takvimini güncellerken sonuç açıklama tarihi ile ilgili bir bilgilendirme yapmadı. Dolayısıyla yeni sonuç tarihi henüz bilinmiyor.

Konuya ilişkin güncel bir bilgilendirme olması durumunda resmi açıklamalar haberimizin içerisine eklenecektir.

ALES'TE 4 YANLIŞ 1 DOĞRUYU GÖTÜRÜYOR MU?

ALES'te 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor. Bu nedenle yapılan her 4 yanlış işaretlemede 1 doğru yanıt da çıkarılıyor. Kalan netlerle puan değerlendirmesi yapılıyor.

ALES NEDİR?

ALES ya da Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı, Türkiye'de yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı gibi kadrolara yapılacak atamalar için ÖSYM tarafından düzenlenen sınavdır.

ALES puan hesaplama nasıl yapılır? ALES sınavında 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor mu?

<div><br></div><p><br></p>

28 Şubat'tan akılda kalanlar

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek