• $7,9534
  • €9,4871
  • 463.708
  • 1337.96
29 Nisan 2020 Çarşamba 10:15 | Son Güncelleme:

Putin, yeterli bireysel koruyucu olmadığını kabul etti

Putin, yeterli bireysel koruyucu olmadığını kabul etti

Rusya'da koronavirüs pozitif vaka sayısı Çin ve İran'da görülen toplam vaka sayısını geçti. Salgının hızla yayıldığı ve vaka sayısının 100 bine yaklaştığı Rusya'da Devlet Başkanı Vladimir Putin, koronavirüsle mücadelenin ön saflarındaki sağlık çalışanlarının yeterli bireysel koruyucu donanıma sahip olmadığını kabul etti

Rusya hükümetinden Salı günü yapılan açıklamada, son bir günde koronavirüsün bulaştığı kişi sayısının 6.411 arttığı, böylece toplam vaka sayısının 93.558'e ulaştığı açıklandı.

BBC Türkçe'de yer alan haberde, salgının hızla yayıldığı ve vaka sayısının 100 bine yaklaştığı Rusya'da Devlet Başkanı Vladimir Putin, koronavirüsle mücadelenin ön saflarındaki sağlık çalışanlarının yeterli bireysel koruyucu donanıma sahip olmadığını kabul etti.

Putin televizyonlardan naklen yayınlanan brifingde, "Önceki zamanlarla kıyaslandığında çok daha fazla üretiyoruz, ama hala yetmiyor. Üretimdeki, ithalattaki artışa rağmen, her türlü malzeme eksik" diye konuştu.

Putin, Rusya'nın şu anda günde 100 bin koruyucu giysi ürettiğini, mart ayında bu sayının sadece 3 bin olduğunu söyledi. Aynı şekilde maske üretiminin de nisan ayında on misli artırılarak günde 8,5 milyona çıkarıldığını kaydetti.


MSB, Suriye'de görevli Mehmetçiğin iftarından görüntüler paylaştı

'Ekmeği 90 derecelik fırında 10 dakika tutun' önerisi

Suriye'de 2 bin 800'den fazla briket evin inşası tamamlandı

Çanakkale Köprüsü'nün kırmızı beyaz kulelerinde sona doğru

Batı sınırı ASELSAN'ın ATEŞ'ine emanet

<p>360 ekranlarında, hafta içi her sabah 09.30'da canlı yayınlanan “Doktorum Yanımda” pr

Canlı yayında duygulandıran Öğretmenler Günü mesajı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Uludağ'ın Robinson Crusoe'su 7 yıldır ormanda yaşıyor