AKŞAM | YASAM | 05 KASIM 2009, PERŞEMBE

'Hava'lı düello!

Karada 420 beygirlik asfalt canavarı, havada 407 beygirlik akrobasi sihirbazı... Autocar'ın kasım sayısında 'dans etmek' için için buluşan ikili, Hezarfen Havaalanı'nda tozu dumana kattı. İşte müthiş buluşma...
yaris


Türkiye'nin en çok satan otomobil dergisi Autocar'ın kasım sayısı, ilginç bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. Direksiyonunda 2009 Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı'nın oturduğu BMW M3 Coupe ile pilotluğunu Ali İsmet Öztürk'ün yaptığı akrobasi uçağı Purple Violet (Mor Menekşe), Hezarfen Havaalanı'nda bir araya geldi.

Avcı'nın ağzından pistteki dansın öyküsü:     
Arka arkaya pistteki yerimizi aldık. Ali İsmet Öztürk, havalandıktan sonra geniş bir daire çizip piste mümkün olduğunca yakın ve yan olarak geçecekti, biz de bağlantı yolundan piste uzun ve fazla açıyla kayarak çıkacaktık. Tam uçak üstümüzdeyken aynı karede olmamız için en önemli iş zamanlamaydı.

Sanki uçak içimizden geçti
4'üncü denemede uçağın tam üstümüzde olduğu anı yakalamak için konsantre olduk. Uçak yaklaşınca M3'ün pedalını tabana yapıştırdım. Uzun ve iyi bir açıyla piste çıktık. O anda uçağın motor sesinden, zamanlamanın önceki geçişlere göre daha iyi olduğunu hissettik içeride. Gerçekten müthiş bir histi, bir an uçağın içimizden geçeceğini sandım.

İletişim |  Künye | 
Copyright Türkmedya A.Ş. Akşam Gazetesi Güneş Gazetesi Tercüman Gazetesi Autocar Dergisi Alem Dergisi FourFourTwo Dergisi Eve Dergisi Platin Dergisi Stuff Dergisi Maxim Dergisi Alem FM 89.2 Lig Radyo 92.3