• $9,7302
  • €11,3761
  • 562.698
  • 1479.93
19 Mayıs 2013 Pazar

Şampiyon gibi bitirdi

Sportif anlamda hiçbir iddiası bulunmayan maçı yazmak inanın oldukça zor. Hazır Galatasaray yeni sezon formasıyla sahaya çıkmışken mücadele tam bir hazırlık karşılaşması ortamında geçti. Şampiyonluk kupasına kavuşmak için son 90 dakikayı bekleyen Galatasaray taraftarının Burak Yıldırım için açtığı pankartı tebrik ediyorum. Ancak Galatasaray başkanı başta olmak üzere, yönetim kurulu birlik mesajları verirken, futbol kavgalarını körükleyen diğer pankartların yarattığı çelişkiye de dikkat çekmek istiyorum. Kavga bitmez elbette, zaten bitmesini beklemek de en basitinden naiflik olur. 
Pankarttan bahsetmişken ırkçılık konusunda mesaj verenleri de kastetmiyorum yanlış anlaşılman aman. Avni Aker’de Trabzonspor taraftarı pankartla takımdan ayrılanlara prostestoda bulunurken, aynı oyuncuların İstanbul’da kol kola tribünlere gitmesini ‘bir dostluk adımı’ olarak görmeyi tercih ediyorum.
Maça gelecek olursak, Tanju Çolak’tan sonra iki farklı takımla gol krallığına ulaşan ilk futbolcu olan Burak Yılmaz’ın devam eden gelişimini takdir etmek lazım. Burak bu unvanı hem Avrupa, hem de ligde attığı gollerle ve krallığın tüm unsurlarını sergileyerek hak etti. Maç boyunca orta sahada üstünlük kuran Galatasaray aslında sezonun ortalamasında bir futbol sergiledi. Rakibine fazla şans tanımayan sarı kırmızılılarda Riera gelecek sezonlar için ben buradayım derken, Melo’nun sakatlık sonrasındaki çıkışı adeta bir veda havası verdi. 
Drogba transferiyle kadro kalitesini gerçek manada artıran Galatasaray bu sezon kadro derinliğini de en çok kullanabilen takım oldu. Muslera’ya da ayrı bir parantez açmak gerek. Geldiğinde elleri küçük diye eleştirilen Uruguaylı kaleci futbol yüreğinin ne kadar büyük olduğunu bu sezon da kanıtladı. Yazıyı Selçuk İnan’la tamamlamak lazım. Eğer Türkiye’de iki takım arasında dengeleri değiştiren bir oyuncu varsa o da Selçuk’tur. Son iki şampiyonluğun sahadaki en büyük mimarı olan Selçuk İnan bu maçta da kusursuz oynadı. Tebrikler şampiyon Galatasaray derken, Trabzonspor’un da köklü değişikliklerle yeni sezonda bambaşka bir sayfa açmasını diliyorum.

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Galatasaray'ın Nef Stadı'ndaki taraftara açık antrenmanından fotoğraflar

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı